Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Eylül 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Eylül Ayında Çıkacak Filmler

1) Spider-Man: No Way Home Extended Cut

  • Çıkış tarihi: 2 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Geek Bekler listesine yazdığımız yapımlardan bazıları erteleniyor bu yüzden listemizde küçük de olsa hatalar meydana gelebiliyor. Fakat sizi temin ederim bu, o hatalardan biri değil. 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona giren ve birçoğumuzun beğenisini kazanan Spider-Man: No Way Home, uzatılmış özel versiyonuyla bir kez daha vizyona girecek. Bazı kaynaklara göre filmin bu versiyonu on bir dakikalık özel görüntüye sahip olacakmış. Bir “extended cut” için oldukça kısa bir süre. Fakat bu, filmi yeniden izlemek isteyenler için bulunmaz bir fırsat olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

2) Pinocchio

  • Çıkış tarihi: 8 Eylül
  • Platform: Disney Plus

Disney, eski masallara yaptığı live-action uyarlamalara yenilerini eklemeye devam ediyor. Kadrosunda Tom Hanks, Cynthia Erivo, Giuseppe Battiston ve Luke Evans gibi ünlü oyuncuları barındıran Pinokyo filmi, bize ezbere bildiğimiz bir hikâyeyi yeniden anlatacağa benziyor. Heyecanlı olduğumuzu çok söyleyemeyeceğim fakat hem Disney Plus’da olmasından kaynaklanan rahatlık hem de çok sevdiğimiz bir sürü yıldız ismi bünyesinde barındırması Pinocchio filmini beklememiz için yeterli sebep sunuyor.

3) Three Thousand Years of Longing

  • Çıkış tarihi: 16 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Bu zamana kadar “Alaaddin ve Sihirli Lambası” hikâyesini yüzlerce farklı versiyonuyla binlerce kez izlemiş ve dinlemişizdir. Fakat söz konusu bu hikâye George Miller’ın ellerinde yeniden hayat bulup, kadrosunda da Idris Elba ve Tilda Swinton gibi yıldız isimler bulununca insan ister istemez bin birinci kez yeniden izlemek istiyor. Görsel bir şölen vadeden film, bizim çok ilgimizi çekti. Umarım şöyle unutulmayacak bir seyir zevki sunar bize.

4) Avatar

  • Çıkış tarihi: 23 Eylül
  • Platform: Sinemalar

Sizinle dalga geçmediğimi söylediğimde lütfen bu sözüme inanın. Evet, Avatar bu ay yeniden sinemalara geliyor. Yapımcılar şimdiye kadar her platformda, her televizyon kanalında hatta her televizyon satan dükkânların sattığı televizyonların ekranlarında izlediğimiz Avatar’ı, unutmuş olacağımızı düşünmüş olacaklar ki ikinci film çıkmadan önce bir kez daha vizyona sokmaya karar vermişler. Yani ne diyelim, Avatar yeniden vizyona geliyorsa bir gidilip bakılır sanki, öyle değil mi?

5) Blonde

  • Çıkış tarihi: 28 Eylül
  • Platform: Netflix

Biyografi filmleri son zamanlarda Hollywood’un en gözde türlerinden biri oldu. Yıldız isimlerin arka arkaya çekilen biyografi filmleri sayesinde sürekli geçmişe yolculuk yaparken buluyoruz kendimizi. Medyaya sürekli gülerek verdiği pozlarla damgasını vuran, tarihin en büyük kadın rol modellerinden biri hâline gelen Marilyn Monroe’nun hayatını konu alacak Blonde filmi, bize ünlü yıldızın gerçek yaşantısına bir bakış atma fırsatı verecek gibi gözüküyor.

Eylül Ayında Çıkacak 5 Dizi

Eylül Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.