Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Kasım 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Kasım Ayında Çıkacak 5 Film

1) Eternals

  • Çıkış tarihi: 5 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Marvel’ın, gayrı resmi olarak Black Widow resmi olarak ise Shang-Chi ile başlattığı dördüncü faz, Eternals filmi ile beraber hız kesmeden devam ediyor. Shang-Chi ile birlikte bizi mistik dünyalarda seyahate çıkaran Marvel bu filmle beraber daha önce gösterdiği kozmik evrenini daha da genişletecek gibi gözüküyor. Oyuncu kadrosuna göre oldukça sessiz sakin bir şekilde geldiğini düşündüğüm Eternals, sanki bana bu yılın ikinci bir sürpriz yaşatacak gibime geliyor. Shang-Chi’den baya mutlu ayrıldım, bu filmden de öyle ayrılırım umarım.

2) The Electrical Life of Louis Wain

  • Çıkış tarihi: 5 Kasım
  • Platform: Amazon Prime

Geekyapar olarak sinemayı sevdiğimiz hepimizin malumudur. Bunun yanında Benedict Cumberbatch’ı da çok severiz. Ve kedilere de inanılmaz düşkünüzdür. Bu üç ögenin bir araya gelerek oluşturduğu The Electrical Life of Louis Wain filmini neden beklediğimizi anlatmaya pek gerek görmüyorum bu yüzden. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan ve Louis Wain’ın hayatını anlatacak film için biz oldukça meraklıyız.

3) The Power of the Dog

  • Çıkış tarihi: 17 Kasım
  • Platform: Netflix

Günümüz filmlerinin en büyük sorunu, daha fragmanından itibaren bütün hikâyeyi açık etmeleri. Yani bazı fragmanlar o kadar fazla şey gösteriyor ki filme gitmemize gerek olmuyor. Bu yüzden The Power of the Dog filminden gelen fragmanların bizi bu konuda çok mutlu ettiğini söylememiz gerekiyor. Fragmanlarda neredeyse hiçbir şey gösterilmemesi ama buna rağmen insanı inanılmaz bir meraka sürüklemesi bizim The Power of the Dog’a heyecanlanmamızı sağlıyor. Bu heyecanla beraber filmi bekliyoruz. Ayrıca Kasım ayının, Benedict Cumberbeybi’nin ayı olduğunu da artık ilan etmemiz gerekiyor.

4) Ghostbusters: Afterlife

  • Çıkış tarihi: 18 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Something strange. In the neighborhood. Who you gonna call? Tamam tamam bunu bir kez daha yapmayacağım. Ama yani hangimizin bu melodiyi duyunca aklına güzel anılar gelmiyor. Biliyorum son zamanlarda Ghostbuster markası o kadar güzel gelmiyor kulağa. Ama 1984 yılındaki film ve 1986 yılındaki çizgi filmi sayesinde hepimize güzel bir çocukluk yaşatan Ghostbusters, belki bu sefer hem kendini hem de bizi eski güzel günlere götürür. Gerçi fragman birazcık Stranger Things’e benzemiş ama bu kötü bir şey değil. Yani, sanırım.

5) House of Gucci

  • Çıkış tarihi: 24 Kasım
  • Platform: Sinemalar

Gerçek olaylardan esinlenilen hikâyeler bana göre her zaman risklidir. Zira anlatılacak hikâyeye ya da kişilere ilgi duymayan insanların çok azı merak edip izliyor böyle yapımları, en azından başarıları kanıtlanıncaya kadar. Fakat işte ben, buradayım ve Gucci ailesinin içerisindeki entrikaları zerre umursamayan biri olarak House of Gucci filmini bekliyorum. Yani evet, hikâye umurumda değil ama öyle bir oyuncu kadrosu var ki insan şu kadronun öğle yemeği yerken kendi aralarında konuşmasını bile izlemek ister yahu! Bir de Jared Leto’nun mükemmel makyajı için izleyeceğim ne yalan söyleyeyim. Emek var emek!

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.