Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

The Good Mothers

  • Çıkış Tarihi: 5 Nisan
  • Platform: Hulu, Disney+

İngiliz gazeteci Alex Perry’nin gerçek olaylara dayanan aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, Calabria bölgesindeki meşhur mafya örgütlenmesinin içindeki üç kadının, bu suç imparatorluğunu yıkmak için cesur bir savcıyla iş birliği yapmalarını anlatıyor. Bu yıl ilk iki bölümüyle Berlinale’de gösterilen ve burada Dizi Ödülü’nü alan The Good Mothers, bencileyin mafya hikâyelerini takip eden ve özellikle en ünlü örneklerini izlediğimiz İtalyan kökenli aileler olmak üzere çoğu yapılanmada yan rol bahsi yerine doğrudan kadınların perspektifini de çokça merak edenler için biçilmiş kaftan gibi görünüyor.

Beef

  • Çıkış Tarihi: 6 Nisan
  • Platform: Netflix

Ne yalan söyleyeyim, normalde sadece konusuyla beni cezbetmeyecek olan ve komedyen Ali Wong ve Steven Yeun’un başrollerini paylaştığı Beef, bir A24 yapımı olmasıyla fazlaca dikkatimi çekti. Dizinin eleştirmen değerlendirmeleri de bayağı olumlu gelince geriye hemen listeye ekleyip, çıkar çıkmaz bakmak kaldı. Bayağı sağlam bir kara komedi bizi bekliyor sanki?

Transatlantic

  • Çıkış Tarihi: 7 Nisan
  • Platform: Netflix

1940’larda Marsilya’da geçen Transatlantic; Varian Fry, Mary Jayne Gold ve kendini sanatçılara ve yazarlara yardım etmeye adamış Acil Kurtarma Komitesi’nin gerçek hikâyesine dayanan Julie Orringer’in 2019 tarihli romanı The Flight Portfolio’nun uyarlaması. Yedi bölümlük mini dizide Nazilerin arananlar listesindeki birçok sanatçı da dâhil olmak üzere 2000’den fazla mültecinin işgal altındaki Fransa’dan kaçmasına yardım etmek için hayatlarını riske atan bir grup insanı izleyeceğiz. Bu arada kendi değerleri, nahoş iş birlikleri ve çoğunluğun iyiliği için feda edebilecekleriyle ilgili ikilemlerine tanık olacağız.

The Marvelous Mrs. Maisel 5. Sezon

  • Çıkış Tarihi: 14 Nisan
  • Platform: Amazon Prime

Stand up komedinin, özellikle eleştirel komedinin gelişimi açısından 50’lerdeki durumunu gözleyebileceğimiz bir belgesel minvalindeki The Marvelous Mrs. Maisel, son sezonuyla bu ay bizlerle olacak. İlk üç bölümü 14 Nisan’da izleyecek ve sonra 26 Mayıs’a kadar hafta hafta bu diziye doymaya gayret edeceğiz.

Love & Death

  • Çıkış Tarihi: 27 Nisan
  • Platform: HBO Max

Listemizin son dizisi Love & Death yine bir başka süper kahraman filmlerinden tanıdığımız başrolü barındırıyor ve gerçek olaylara dayanıyor. HBO Max için hazırlanan yedi bölümlük mini dizi, 1980’de arkadaşı Betty Gore’u öldürmekle suçlanan ev hanımı Candy Montgomery’nin hikâyesini anlatıyor. Gerçek suç hikâyeleri bu aralar bayağı popüler, biz de Elizabeth Olsen’ı HBO farkıyla görmek için can atıyoruz denilebilir!

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Film

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.