Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

Sherlock Holmes: The Awakened

  • Çıkış Tarihi: 11 Nisan
  • Platform: PC, PS4, PS5, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch

Dedektifliği, dedektif hikâyelerinin en ünlü figürlerinden biri olan Sherlock Holmes’ü ve korku kültü Cthulhu’yu birleştiren bir oyun çıkacak da biz onu nasıl beklemeyeceğiz, değil mi? 2007 tarihli oyunun yeniden yapımı bu ay bizlerle olacak ama gün itibariyle oyunun ön sipariş fiyatlandırmasına bakınca yeri gelmişken nasıl beklemeyeceğimizi değil de bekleyemeyeceğimizi söylemiş oluyoruz; bir dönemdir böyle açıkçası. Sadece bu oyun ve bu liste için değil, önceki ve sonraki listelerimizdeki tüm oyunları kapsayacak şekilde affınıza sığınırız fakat hayat, baharlar da getirir diye biz yazmaya devam ediyoruz.

Horizon Forbidden West: Burning Shores

  • Çıkış Tarihi: 19 Nisan
  • Platform: PS5

Evet, DLC’ler yeni birer oyun olarak düşünülmeyebilirler ama kendi adıma, ilk oyunundan daha iyi bulmasam dahi hâlâ Horizon Forbidden West’i, Elden Ring ile aynı ay piyasaya sürmek gibi bir hatanın kurbanı olarak görüyorum. Horizon Zero Dawn için gelen The Frozen Wilds DLC’si yeterince başarılı olduğu için aynı performansı buradan da beklemek boşa olmaz bence ve bu da bize canım Aloy ve maceralarını konuşmak için hoş bir fırsat yaratabilir!

Dead Island 2

  • Çıkış Tarihi: 21 Nisan
  • Platform: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Dambuster Studios tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan aksiyon RPG türündeki 2011 tarihli ilk Dead Island’ın devam oyunu, bu ayın beklenen oyunları arasında yer alıyor. Başlangıçta Epic için exclusive şekilde çıkışını yapacak olan serinin bu bölümünde, yine bir yandan zombilerle mücadele ederek hayatta kalırken bir yandan da kara mizah ve abartılı aksiyonu deneyimleyeceğiz.

The Last Case of Benedict Fox

  • Çıkış Tarihi: 27 Nisan
  • Platform: PC, Xbox One , Xbox Series X

Bu ayın bir başka dedektiflik macerasını içeren bu indie platform oyununda kendi kendini dedektif ilan eden Benedict Fox’u canlandıracak ve onun şeytani yoldaşından aldığı güçleriyle kaybolmaya yüz tutan anıların dünyasına yolculuk edip, genç bir çiftin öldürülüp çocuklarının kaybolduğu malikanede yaşananları aydınlatmak için ipuçları toplayacağız. Oyun yasaklanmış ritüeller, uğursuz büyüler ve tekinsiz bir atmosfer vaat ediyor, ben de tabii ki hayır demekte zorlanıyorum.

Star Wars Jedi: Survivor

  • Çıkış Tarihi: 28 Nisan
  • Platform: PC, PS5, Xbox Series X

Bu ayın en çok beklenen oyunu şüphesiz ki Jedi Survivor. Normal şartlarda geçtiğimiz ay çıkmasını beklediğimiz oyun, küçük hatalar ve son rötuşlar sebebiyle altı hafta ertelenerek bu ay bizlerle buluşacak; Cal Kestis ve BD ile Jedi: Fallen Order’ın bıraktığı hikâyeye devam edeceğiz. Yönlendirdikleri türler çok farklı olsa da üçüncü sezonu yayınlanmakta olan The Mandalorian da her yeni bölümüyle bizlerde Star Wars evreninde geçen oyunlar oynama isteği uyandırırken çıkacak olması beklentimizi artırıyor elbette.

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Film

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.