Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olan Super Bowl‘un elli birincisi, Houston şehrindeki NRG Stadium’da geçtiğimiz gece vuku buldu. Patriots v. Falcons. Brady v. Ryan. Belichick v Quinn. Bu maça pek çok yerden bakmak mümkün, ama unutmamak gerek: Super Bowl bir Amerikan sporunun pazarlaması optimize edilmiş büyük finali. Bu da olayın topla oynanan kısımları kadar, pazarlama kısmının da ön plana çıktığı anlamına geliyor. Super Bowl’un devre arası Amerika’da büyük fragmanların, büyük reklamların cümbüşü şeklinde geçer. Biz de bu cümbüşü size sıcağı sıcağına aktarmak için, çıkanları topladık. İlk konuğumuz? Logan! 

Daha önce Logan’ın ne kadar The Last of Us gözüktüğünden dem vurmuştuk, ama bu fragmanı gördükten sonra işin içerisine bir pay Mad Max de katmak gerekiyor. Hâlâ dominant estetik ilham kaynağı Druckmann / Straley’nin post-apokaliptik baba kız hikayesi belli ki. Ama Logan, anladığımız kadarıyla son on yılın elle tutulur bütün kıyamet sonrası işlerinden güzel parçalar almaya da kararlı. Bununla itirazı olan varsa da beri gelsin, gerçekten her şey çok çiçek gözüküyor.

Fox geçen sene Deadpool ile turnayı gözünden vurmuş, hiç yanaşmadığı bir projenin çekirdek ekibin gayretiyle samimi iyi çıkmasıyla beraber “Altın Küre’ye aday olan ilk süper kahraman filmi” gibi hiç hafife alınmayacak bir onura erişmişti. Logan da bu sene o damarda bir kaliteye sahip olacak gibi gözüküyor. Sizi bilmiyoruz, ama biz kendi aramızda Deadpool ve Logan’ın dekonstrükte edilmiş süper kahraman mitleriyle ilerlemelerine post-süper kahraman filmi diyoruz. Fox TV tarafında Legion ile, film tarafında bu ikisi ile post-SK devrimini üstlenecek gibi gözüküyor.

Bizim hiç itirazımız yok. 

Logan 3 Mart 2017’de vizyona giriyor. Başrollerde Hugh Jackman, Patrick Stewart, Stephen Merchant ve Dafne Keen var. Filmin yönetmeni Walk the Line ve The Wolverine’e de imza atmış olan James Mangold. 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.