Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olan Super Bowl’un elli birincisi, Houston şehrindeki NRG Stadium’da geçtiğimiz gece vuku buldu. Patriots v. Falcons. Brady v. Ryan. Belichick v Quinn. Bu maça pek çok yerden bakmak mümkün, ama unutmamak gerek: Super Bowl bir Amerikan sporunun pazarlaması optimize edilmiş büyük finali. Bu da olayın topla oynanan kısımları kadar, pazarlama kısmının da ön plana çıktığı anlamına geliyor. Super Bowl’un devre arası Amerika’da büyük fragmanların, büyük reklamların cümbüşü şeklinde geçer. Biz de bu cümbüşü size sıcağı sıcağına aktarmak için, çıkanları topladık. Şurada da gerçekten muhteşem Guardians of the Galaxy 2 fragmanı var. Küçük mutlu bir fragman. Görmenizi istiyoruz.

Bu noktada biraz şahsi gireceğim; ilk Guardians of the Galaxy benim fena coştuğum bir film değil. Üzerime düşen Marvel hayranlığı sağ olsun, nedense filmin hastası olarak biliniyorum, ama şükürler olsun ki Guardians of the Galaxy çıkışı Geekyapar’ın ömrüne dahil olan filmlerden biri. O yüzden genel olarak “e yani” olarak özetleyebileceğim hislerimi belgelerle ispatlayabiliyorum. Genel kaidenin aksine problemim konuşan rakun veya tatlı ağaç falan da değil bu arada, filmin düğümleme sahnelerinde bütün tempo, yordam, adap bırakıp bir anda tembel yazarlıkla olay çözmeye başlaması.

Ama bütün bu problemlere ve itirazlarıma rağmen, itiraf etmemek mümkün değil: Guardians of the Galaxy 2 müthiş gözüküyor. Madem müzik bu kadar kritik bir yerde, biz de bir müzik analojisi kullanalım: Guardians’ın ikinci cildi tam bir hit çıkış plağından sonra özgüveni yerine gelmiş grup albümü. İlk filmdekinin aksine ispatlayacak bir şeyi yok, ama bu James Gunn da beklenti yaratmak yerine tam tersi bir özgürleştirmeye sebebiyet vermiş gibi duruyor. Gunn ilk filmin takdir edilen bütün acayipliklerini bağrına basıp, kalemine ve lensine tam hürriyet vermiş sanki.

Ya da bilmiyoruz, belki de güzel müzik ve güzel karelerin gazına geliyoruz fragmanlarda. Sizin hissiyatlar nerelerde?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.