Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olan Super Bowl’un elli birincisi, Houston şehrindeki NRG Stadium’da geçtiğimiz gece vuku buldu. Patriots v. Falcons. Brady v. Ryan. Belichick v Quinn. Bu maça pek çok yerden bakmak mümkün, ama unutmamak gerek: Super Bowl bir Amerikan sporunun pazarlaması optimize edilmiş büyük finali. Bu da olayın topla oynanan kısımları kadar, pazarlama kısmının da ön plana çıktığı anlamına geliyor. Super Bowl’un devre arası Amerika’da büyük fragmanların, büyük reklamların cümbüşü şeklinde geçer. Biz de bu cümbüşü size sıcağı sıcağına aktarmak için, çıkanları topladık. Sıradaki konuğumuz lüzumsuz dramatik fragmanıyla Transformers: The Last Knight.

Gerçekten, geçen gün bir Muhitkâr da yorumlarda söylemişti, nedir yani bu dünya bitecek hissiyatı? Bunu bir komiklik amacıyla söylemiyorum, gerçekten de Paramount çılgın gibi bir matem havasında pazarlama yürütüyor. Michael Bay’in veda mektubunda da anlamsız bir yıkım havası vardı. Önceki fragmanda da bir aciliyet hakimdi. Burada da araya giren mecburi gıcırtı sesi ve patlama efektleri olmasa bütün fragman manalı koro hımlamasıyla geçip gidecek yani, nedir?

Paramount’ın bir akıl takımı oluşturup Hasbro oyuncak lisanslarından paylaşılmış evren yapmaya çalıştıklarını zaten biliyoruz. Acaba The Last Knight çizgi roman-vari bir meta-hikaye ile bu evreni kapatıp, yeni paylaşılmış evren için büyük bir yıkım-final yapabilir mi? Yapsalar vallahi keyifle izleriz açıkçası. Ama kilit soru şu: Bu dakikaya kadar işlerinde belirli bir risksizlik ve vasatlık politikası güden Paramount o topa girer mi?

Sizin hissiyat ne yönde? Bu gerçekten de final bir Transformers filmi olabilir mi, her ne kadar son Transformers filmi olmayacağı garanti olsa da?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.