Daha öncesinde DCEU için alınan kararlara bağlı kalınsa Keaton’ın Batman’i, ileriki yıllarda evrende Nick Fury gibi bir pozisyonda hareket edecekmiş.

Michael Keaton neredeyse otuz yıl sonra Batman rolüne geçtiğimiz hafta vizyona giren The Flash filmiyle geri döndü bildiğiniz gibi. Eğer DCEU planları iptal edilmemiş olsa ve evren önceki belirlendiği şekilde ilerlese Michael Keaton Batman olarak filmin sonunda, Barry Allen tarafından değiştirilmiş zaman çizgisi sayesinde DCEU içine gelmiş olacaktı. Batman bu DCEU içinde tecrübeli bir süper kahraman olarak evrenin kalanındaki görece daha deneyimsiz kahramanlara akıl hocalığı yapıp onları yönlendirecekti, tıpkı Nick Fury karakterinin MCU içindeki bazı karakterlere akıl vermesi gibi.

Bu rolün en baskın hissedileceği film ise geçtiğimiz aylarda şok edici bir kararla iptal edilen Batgirl olacaktı. Batman o filmde arada gözüküp Barbara Gordon ile bu amaçla etkileşime geçiyordu. Ayrıca Michael Keaton bu sonbaharda gelecek olan Aquaman and the Lost Kingdom filmi için de bir sahne çekmişti ama o sahne de yeni DCU planları sebebiyle filmden çıkarıldı ve yerine Ben Affleck ile çekilen başka bir Bruce Wayne sahnesi konuldu muhtemelen. Bu DCEU içindeki Michael Keaton Batman’ine dair planlardan olmamasına en çok üzüldüğümüz ise tabii ki karakterin artık Batman titrini kendisinden daha genç bir varise devrettiği Batman Beyond projesi oluyor. Bu proje de yine DCEU adına vazgeçilen onca gelecek senaryosundan nasibini alıp ne yazık ki rafa kalktı.

DCEU adına neredeyse hiç olumlu bir haber veremiyoruz fark edebildiğiniz üzere. Warner Bros. Discovery bütün DC karakterlerine sahip olup da nasıl her şeyi defalarca kez yüzüne gözüne bulaştırdı inanın biz de bilmiyoruz. The Flash şu sıralar gişede beklenilen performansın uzağında; zaten gelmeden denilen “En İyi Süper Kahraman Filmi” gazını da karşılayamadı genel görüşe bakarsak.

Black Adam ve Shazam! Fury of the Gods patladı! Blue Beetle karakter olarak DCU içinde olacakmış yönetmen tarafından söylenene göre ama film olarak ne yapar meçhul. Aquaman and the Lost Kingdom ise vizyona girmese bile daha iyi olurdu. James Gunn da evrene reset atacağını iddia edip kendi projelerinden adamları hala tutuyor olması ve The Flash filmini yere göğe sığdıramamasıyla şimdiden güvenimizi sarsmaya başladı DCU adına da. Zaten süper kahraman filmlerinden genel itibariyle baymaya başladığımız şu dönemlerde ilerisi de ne Marvel ne de DC adına birkaç proje dışında hiç parlak durmuyor.

Siz Michael Keaton’ı daha fazla görmek ister miydiniz? Sizce DCEU iptal olan planlarla devam etmeli miydi? Kalan DCEU filmlerine bir heyecanınız var mı? The Flash’i sevdiğiniz mi? Delirmek ister misiniz? O zaman hadi yorumlarda delirin!

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.