Yeni yılın mart ayında bizleri karşılayacak olan Scream filmi Scream VI için ilk video yayınlandı. Paylaşılan kısa videoda gördüklerimiz ise bir önceki filmle oluşan yeni kadronun bu sefer New York şehrinde Ghostface tarafından avlanması. Metroda geçen şu kısa kesit bile önceki filmlerde olan o gergin sahnelerin tadını yine veriyor. Ayrıca serinin ikonik karakteri Sidney Prescott ilk defa bir Scream filminde bulunmayacak. Bunun sebebi ise karaktere yaklaşık yirmi beş yıldır hayat veren Neve Campbell isimli hanımefendinin yapımcı şirket ile ücret konusunda anlaşamaması. Kendisi özetle “Bu seriye getirdiğim değere uygun bir ücret teklif edildiğini düşünmüyorum. Kadın oyuncular olarak bu işteki değerimiz için savaşmalı ve bunu bilmeliyiz’’ diyor ve ne yazık ki hiç de şaşıramıyoruz bu ayıba.

Ben Scream serisine bayılıyorum! Bu senenin başında vizyona giren Scream başında serinin yaratıcısı Wes Craven olmasa bile o özü alıp çok güzel devam ettirmişti. Meta kullanımı zaten iyice aşmıştı. Kadro da fena sayılmaz başrolde yer alan arkadaş dışında. Beşinci filmle ilgili tek şikayetim serinin efsane karakterlerinin yazılış biçimi biraz zayıftı, inşallah bu filmde daha tatmin edici olur. Bu arada her ne kadar Sidney Prescott dönmüyor olsa da Gale Weathers rolüyle Courtney Cox dönüyor yine. İlginç bir şekilde Scream 4 filminden Hayden Panettiere de Kirby Reed rolüyle filmde olacak. Scream VI için söylenebilecek bir diğer şey ise seriyi küçük bir kasabadan alıp koca bir metropole taşımanın yaratıcı ekip için birçok yeni imkan sağlayacak olması. Filmi bayağı merakla bekliyorum anlayacağınız. Her bir seferinde farklı bir popüler kültür eleştirisi yapan Scream serisi, son filmde requel kavramına ve toksik fan kitlelerine yoğunlaşmıtı hatırlarsanız. Bu sefer ana temada neler yer alacak diye tahmin yürütmek serbest!

Yeni ekipten kim ölecek? Seriyi takip eder misiniz? Korku&komedi karışımı sevdiğiniz bir tür mü? Neve Campbell’ın dönmeyecek olması üzdü mü? Kaç tane daha Scream filmi gelir? Bu sefer katil kaç kişi olacak sizce? Jenna Ortega ismini önümüzdeki yıllarda başka hangi projelerde duyacağız? Haberde paylaştığım listenin yazarını, kim olduğuna bakmadan bulmaya çalışın ve aşağıya yazın, tabii fragmandan da bahsederseniz güzel olur.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.