Şu sıralar kafasını fantastik dünyalara ve tüm bir geekliği kuşatan kült eserleri uyarlamaya takan Amazon Prime Video, önceki gün itibariyle sıranın God of War oyun serisinde olduğunu söyledi. Mart ayından beri God of War’ı uyarlamak için Sony ile pazarlıkta olduğu söylentileri ortada dolaşıyordu, böylece doğrulanmış oldular. Dizinin yapımcılığını Sony Pictures ve Amazon Studios ortaklaşa üstlenecekler dolayısıyla projenin yapımcı kadrosunda Santa Monica’nın kreatif direktörü Cory Barlog‘un da koltuğu var. Senaryo Iron Man ve Children of Men ile tanıdığımız Mark Fergus’a emanet ve dizi sorumlusu olarak da Zaman Çarkı dizisinin sorumlusu Rafe Judkins görevlendirilmiş.

Kratos and Atreus standing together in the PlayStation game God of War Ragnarök by Santa Monica Studio
God of War: Ragnarök

Yıl oldu 2022, oyun uyarlamaları açısından ne sinemada ne de küçük ekranda yüzümüz gülmedi; o hâle geldik ki henüz bu yılın başında, Tom Holland gibi gözde bir isimle çıkan Uncharted’dan bile yazılı olmayan bir anlaşmaya varmış gibi bahsetmemeyi tercih ettik. Yolda Pedro Pascal ve Bella Ramsey’li The Last of Us dizisi var, şimdilik o tarafta her şey iyi gözüküyor ama önceki tecrübeler sebebiyle HBO’ya güvensek de emin olamıyoruz; “Bir çıksın da öyle heyecanlanalım“, diyoruz.

Amazon Prime Video tecrübemiz de zaten kendi başına enteresanlıklarla dolu. Nasıl bir vizyon ki bu hem The Boys ve Invincible gibi hemen her yönüyle takdir toplayan iki uyarlama ile Zaman Çarkı ve Rings of Power gibi iki vasat uyarlama az-çok aynı dönemde önümüze geliyor, anlayabilmiş değilim. Bunu Netflix ile karşılaştırmayacağım çünkü oranın formülü fazlasıyla oturmuş durumda; iyi çıkan iş de kötü çıkan iş de aynı formülden ilerliyor, daha ziyade hangisinin o formüle daha güzel oturduğuna bakıyoruz. Sanırım akla uygun tek açıklama “saldım çayıra Mevlam kayıra” gibi bir vizyondan bahsetmeyi gerektiriyor, çayırda koşturanlar hasbelkader nitelikli kişilerse mutlu oluyoruz.

Şimdiye kadar açıklanan kısma göre God of War dizisi Kratos’un hikâyesini önceki oyunları da kapsayan bir orijin ile değil, doğrudan 2018 yapımı oyundan itibaren devralacak. Tabii bu hikâye anlatılırken karakterin geçmiş yaşamına göndermeler oyunda olduğu gibi dizide de kendine yer bulacaktır. Diziye yeşil ışık henüz yakıldığı için Kratos ve Atreus başta olmak üzere karakterleri kimlerin canlandıracağıyla ilgili fikrimiz yok, yeni bilgiler geldikçe buralarda konuşuruz. Ne dersiniz, yeni bir oyun dizisine ve yeni bir Amazon uyarlamasına hazır mısınız? Bu haber karşısında kendinizi nasıl hissediyorsunuz? God of War hikâyesiyle her türlü kurtarır mı yoksa umut da Yunan’dan bir gemiye binip soğuk dağlara mı gömüldü?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

  1. Yok zorunlu değil, yapmasalar da olur.. zaten amazon yapıyorsa sıçılmış demektir.. Güzel bir hikayesi var ve oyun bir filmden milyon kat daha güzel.. hiç gereği yok.. aklımda oyunda geçirdiğim güzel vakti ve anları dizi ile kirletmeyeceğim, almayayım alana da mani olmayayım, kim ne bok yerse yesin..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.