Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk; eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor ve keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar!

Buyurun, 2023’ün Temmuz ayında beklediğimiz 5 film, 5 dizi ve 5 oyunu içeren listemize başlayalım:

Temmuz Ayında Beklediğimiz 5 Film

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission Impossible Dead Reckoning Part One
 • Çıkış Tarihi: 14 Temmuz 2023
 • Platform: Sinemalar

Mission Impossible serisinin yedinci filmi olan Dead Reckoning ilk kısmı ile bu ay sinemaları açtığımız film olacak. Mission Impossible serisi 30. yılına yaklaştı ve Brian De Palma’nın yönettiği ilk filmin başlattığı noktadan oldukça uzaklaştı. Casus filmlerinin bir numaralı serisi hâline gelen Mission Impossible hâlâ seyirci kitlesinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Dead Reckoning’in, aynı Fast and Furious 10 gibi cliffhanger ile bitmesi muhtemel. Filmden bekleyebileceğimiz her şeyle ilgili sizleri şu yazımıza alabiliriz.

Barbie

Barbie
 • Çıkış Tarihi: 21 Temmuz 2023
 • Platform: Sinemalar

Sıradaki iki filmin bu ay çıkacağını duymayan kalmadı, alfabetik sıra bakımından Barbie’ye önce yer veriyoruz. Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling‘in üstlendiği bu Greta Gerwig filminden ne bekleyeceğimizi gerçekten bilemiyorum. İlk fragmanında 2001: A Space Odyssey göndermesini taşıyan ve mutlaka kendine özgü katkısı olacağından emin olduğumuz Greta Gerwig, Küçük Kadınlar‘ı da kendisine En İyi Yönetmen ödülünü getiren Uğur Böceği‘ni de çekti. Margot Robbie zaten gerçek zamanlı barbie gibi bir oyuncu -kendinden önceki ve sonraki pek çoğu gibi- bu bir tipik oyuncu seçimi. Ryan Gosling her fırsatta Ken’e yeterli önemin verilmediğini ve rolü aldığı için çok mutlu olduğunu söylüyor; bir yandan Margot Robbie de ona, filmin senaryosunu okuduğunda çekilmesine izin verilmeyeceğini düşündüğü için üzüldüğünü söyleyerek eşlik ediyor.

Film, Barbie’nin birden gerçek dünyaya gelmesini işleyecek ama nihilist bir komedi mi izleyeceğiz yoksa doğrudan olmayan bir eleştiri mi bizi bekleyecek yoksa bu bir oyuncak hikâyesi mi? Ben açıkçası kocaman bir balon bekliyorum ve bunun sebebi de çoğunlukla filmin kendisi değil; filmle ilgili en ilginç(!) konuşmaların “Aaa filmde o kadar çok pembe tonu varmış ki Amerika’daki pembe renk stoklarını bitirmişler” ile “Margot Robbie’nin ayakları üzerine kalktığı Barbie pozunu bilmem-kaç saatte çekmişler” arasında gidip gelmesi, henüz izlemedim neticede. Çıksın, bakacağız.

Oppenheimer

Oppenheimer
 • Çıkış Tarihi: 21 Temmuz 2023
 • Platform: Sinemalar

Ayın üçüncü filmi -insanların listedeki ilk filmin mimarı Tom Cruise’un da yaptığı gibi- Barbie’den çıkar çıkmaz ikisi bir arada usulü izleyeceklerini sıklıkla beyan ettikleri Oppenheimer. Film, Christopher Nolan’ın Universal Studios ile ilk ortaklığıyla çektiği ilk film olacak ve ‘ilk nükleer bombanın babası‘ olarak anılan fizikçi Robert Oppenheimer’ın hayatını anlatacak.

Oppenheimer da bu sıralar izlediğimiz çoğu film gibi yıldız geçici, kadroda Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Robert Downey Jr, Gary Oldman, Kenneth BranaghCasey Affleck ve Rami Malek var. Yönetmen geçtiğimiz günlerde test grubu seyircilerin filmden darmadağınık çıktıklarını söyledi, aynı güne denk getirecekseniz belki Barbie’yi daha sonra izlemek bu açıdan daha mantıklı olabilir.

Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil
 • Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2023
 • Platform: Sinemalar

Nicholas Cage’in Pig ile başlayan önlenemez dönüşünde bu ay, Sympathy for the Devil var. Altered Carbon dizisi ve The Suicide Squad gibi filmlerden bildiğimiz Joel Kinnaman, başrolü Cage ile paylaşıyor. Filmin yönetmeni Hollywood’da yeni bir isim olan Yuval Adler ve senaristi de Luke Paradise. Çeşitli duraklar olsa da öyle ya da böyle bütün film; uzun bir gece yolculuğunu anlatacak gibi görünüyor. Film hakkında detaylı bilgi ve bizlere hatırlattıklarıyla ilgili de sizleri şuraya davet edebilirim.

Haunted Mansion

Haunted Mansion
 • Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2023
 • Platform: Sinemalar

Temmuz’un başından sonuna atladık, patladık ve de çatladıktan sonra buyurun, modernleştirilmiş eski usul, eğlenceli bir Perili Ev hikâyesine. Gabbie adında bekar bir anne, yeni satın aldığı malikanesinde hayaletlerin yaşadığını keşfettikten sonra şeytan çıkarmaya yardım etmesi için bir tur rehberi, bir medyum, bir rahip ve bir tarihçi tutar ve olaylar gelişir.

Filmin başrollerinde LaKeith Stanfield, Rosario Dawson, Chase W. Dillon, Owen Wilson, Tiffany Haddish, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj, Danny DeVito, Jared Leto ve Jamie Lee Curtis yer alıyor. Senaryosu Parks and Recreation yazarı Katie Dippold tarafından kaleme alınan film, Disney’in ikinci Haunted Mansion uyarlaması olacak. 2003’teki ilk uyarlamadan sonra Haunted Mansion ilk olarak 2010’da Guillermo del Toro’nun yazar ve yapımcısı olmayı amaçladığını söylemesiyle gündeme gelmişti. O zamandan bu zamana çok fazla şey değişti tabii. Sizi bilemem ama benim bu ay en çok beklediğim yapımlardan biri Haunted Mansion olacak, derdi komedi olan bir fantastik komedi filmine asla hayır demeyeceğim.

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Comment

 1. Emin Özdenvar Reply

  Mission Impossible 7 ve Oppenheimer sinemada izlenir. Özellikle MI7 yılın filmi olacak!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.