Siz listelediniz, biz de sizi takip ettik. 2016’nın finalinde sahneye sizi de davet ettik, siz de mikrofonu alıp, en iyi şarkılarınızı listelediniz. Önerdiğiniz her şeyi okuduk, dikkate aldık. Üç kural işlettik: Şarkının abes derecede kötü olmaması, 2016 mamülü olması ve listede herkesin birer şarkıyla temsil edilmesi. Böyle olunca, 15 şarkılık bir liste çıktı karşımıza. Ha bir de, elbette, Spotify’da olan şarkılara kaldık. Yani, üzgünüz Beyoncé…

Ha bu arada bir de ödül meselesi vardı, değil mi?

Sağ olsun bizzat Spotify devreye girdi, “Geeklere ödülleri benden!” dedi! Şarkısı seçilen herkes, Spotify’dan çiçek gibi, çeşit çeşit ıncık cıncıktan birini kazandı. Spotify’lı defterlerkalemler, çantalar ve kupalar var listede. İletişim bilgileriniz bizde var güzel insanlar, size mailler gelecek, kutunuza bakılı olun!

Peki ya şarkılar? Onlar da müzik spektrumunun bambaşka yerlerinden geldiler. Elbette vefat eden üstatlar yer buldu kendilerine listede: Leonard Cohen de, David Bowie de gelip bu yılki imza şarkılarıyla varlar listede. Elbette geri dönen efsaneler de unutulmadı. The Rolling Stones, Metallica ve Red Hot Chili Peppers orada olacaktı. Film cephesinde kulağımıza çalınmış işler de unutulmadı listede, Twenty One Pilots‘ın Heathens‘ı gibi.

Aynı zamanda popu da es geçmediniz. Sia var listenizde, MØ var, LP var. Çiçek gibi şarkılarıyla Rag’n’Bone Man orada, Miike Snow orada. Elbette, Eminem ve Radiohead de unutulmadılar, bu sene çıkardıkları şarkılarla onları da seçtiniz. Bir de, Ramin Djawadi‘nin Westworld müziklerini çok söylediniz. Spesifik şarkı seçmediniz, biz de orada biraz devreye girdik. Exit Music (For a Film)’i koyduk. Son tahlilde, liste de şöyle oluverdi:

Author

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.