Takip ediyor musunuz? Kendimize mani olamayıp üç günde bir falan playlist döşediğimiz için, mutlaka sitede gezindiyseniz görmüşsünüzdür; ama bizim pırlanta gibi, inanılmaz efendi, pek nevi şahsına münhasır bir Spotify sayfamız var. Baya kenarında tiki falan var, çalma listeleri yayınlıyor, her durum, ortam ve geek için güzel playlist’ler yaratıyor. Biz biraz tanışmayan kaldıysa, sizleri onunla tanıştırmak istedik. Bunu da, GeekSpotçuların en sevdiği playlist’lerle yapalım dedik. Onlar da şu şekilde yerleşti. Buyurun, en çok kopulan 10 playlist’imiz!

Queen Müthişlikleri

Ne Anlıyoruz: Geek adam, Queen seviyor! Bu çok garip bir teşhis değil, zira herkes Queen sever; ama biz Freddie Mercury’nin operatik vokali ve Brian May’in teatral melodilerinde geek insanı tetikleyen bir haşmet olduğuna can-ı gönülden inanıyoruz. Siz de inanmışsınız ki, Geekyapar’ın en çok takip edilen 10. playlisti yapmışsınız.

 

Kitap Okuma Playlist

Ne Anlıyoruz: Geek bir insanın kitap okumaktan hoşlandığı zaten malumun ilanı bir beyan. Buradan anlıyoruz ki, geek insan kitabını okurken arka planda da tatlış tatlış akustik şarkıların dönmesinden fena keyif alıyor. Bakınız bu playlist’in dokuzuncu sırada olması.

 

Zootropolis Playlist

Ne Anlıyoruz: Zootopia, ya da Türkiye’deki ismiyle Zootropolis; bize olduğu kadar size de dokunmuş. Filmin bize hissettirdiklerini toparlamaya çalıştığımız playlist’i çok sevdiniz. Dürüst olmak gerekirse, biz Zootopia’ya bu kadar hayran olmayı beklemiyorduk. Sizin de bu denli hayran olmanızı beklemiyorduk, ama oldu, ve çok da güzel oldu!

 

Rick & Morty Şarkıları

Ne Anlıyoruz: Geekyapar ekibi içerisinde her zaman farklı kafalardan farklı sesler çıkar, ancak koca geek dünyası içerisinde mutabık olduğumuz nadir şeyler de vardır. Mad Max: Fury Road öyle bir şey mesela, “sevmiyorum” diyen bir Geekyapar ferdi yok. Aynısı, Rick & Morty için de geçerli. Ve bu playlist’ten anlıyoruz ki, bu cümleye Geekyapar okurlarını da katmak gerekli.

 

FIFA Şarkıları

Ne Anlıyoruz: Bu liste için zerre hak talep edesimiz yok. Etmeye cüretimiz de yok. Biz sadece fazlalıkları attık. Bu listenin böylesine popüler olmasının yegane sebebi, EA Sports’un yıllardır FIFA serisine inanılması güç derecede muhteşem müzikler seçiyor olması. Hepimiz pek çok grubu FIFA’dan keşfettik, gururluyuz, bu playlist’e de çok coşulmasına o yüzden şaşırmadık.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.