Marvel için, 2016 epey büyük gözükmesine rağmen, gayet mütevazı bir seneydi aslında. Elbette mega-epik filmleri Civil War girdi vizyona, ama onun yanında sadece bir adet –akarı kokarı çok belli olan, o akar-kokarın da üstüne sadece bir santim çıkan– Doctor Strange çıktı karşımıza. Ortalama bir Avengers senesi kadar epikti anlayacağınız. Artık yükselen beklentilerin milyarlarca üzerinde değildi. Ama 2017 muhtemelen öyle olacak.

Bir tarafta, Thor: Ragnarok var. Açık ara 2017 semalarının en hype’ı düşük filmi olacak gibi gözüküyor; zira Thor filmleri bu dakikaya kadar hiçbir Marvel hayranını kendinden geçiremedi. Ancak Marvel yetkilileri yemin üstüne yemin ediyorlar. Önem bakımından “3. Fazın Winter Soldier’ı olacak” bile dendi, altına defalarca çizgiler çizildi. Öte tarafta, Spider-Man: Homecoming var. Yıllar sonra Spidey, evine geri döndü, Marvel çatısı altından, şimdiden çok sevdiğimiz Tom Holland ile filmi çıkacak kendisinin. Heyecanlıyız.

Bir de Guardians of the Galaxy, vol. 2 var.  Nedense bu üçlü arasından, Spider-Man’i bile geçerek daha büyük olacağını düşünüyoruz. İlk film, kimsenin beklemediği sürpriz bir hitti. Gişede çizgi romandaki kaşesine rağmen çok yüksek bir meblağ yaptı, eleştirmenler bayıldı ve yazar-yönetmeni James Gunn’a açık çek verdi Marvel. O da belli ki, cayır cayır bir film yapıyor. İlk teaser’dan hafif etkilenmiştik zaten, ama ikincisini izleyince, iyice ikna olduk.

Guardians of the Galaxy vol. 2, bu Mayıs ayında vizyona girecek. Marvel ne yaptığının çok bilincinde. Daha önceden sadece Iron Man‘lere, Avengers‘lara, Civil War‘lara ayırdığı Mayıs ayına bilerek ve isteyerek çekti Guardians’ı. 2017’nin büyük filminin bu olmasını planlıyor. Ve bizce, bu eğlence seviyesini, bu görsel kuvveti fragmandan filme taşıyabilirse, gerçekten 2017’nin en büyük filmi olabilir. Heyecanla bekliyoruz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.