Yani gerçekten, sene olmuş 2015, aylardan Ağustos, yaz sıcağı omzumuzdan ısrarla bastırırken şu kelimeleri yazdığıma inanamıyorum; ama Mortal Kombat filmi yine gündemlerde geziniyor. Gerçekten. Daha önce –bir kere vasat, bir kere komik derecede rezil bir şekilde- iki kez filme çekilmiş, bir kısa filme konu olmuş; o kısa filmin gazıyla bir internet sitesi yapılmış Mortal Kombat, yeniden beyaz perdeye koşuyor.

mortal-kombat-logo

Mortal Kombat: Rebirth ve Mortal Kombat: Legacy’den sonra 2012 civarında oyunun da haklarına sahip olan Warner Bros. “yeni bir film yapıyoruz” demiş, fakat sonra uzun bir sessizliğe bürünmüştü. O günden sonra iki tane son derece başarılı Mortal Kombat oyunu çıktı ve seri tekrar herkesin aklının ön planına yerleşti. Fakat yine de ses soluk çıkmıyordu projeden. Bugüne kadar.

Şu an ise başka bir dünyada yaşıyoruz. Dün, üçüncü Mortal Kombat filmini çekme çalışmalarının büyük ihtimalle azalarak spiral dibine düşeceği bir hayatımız vardı. Bugün ise projeye James Wan dahil oldu. Evet, Furious 7’nin yönetmeni olan James Wan. Yani gelmiş geçmiş en çok izlenen beşinci filmi çeken adam, şu an Mortal Kombat projesinde. Yönetmen olarak görev almayacak, onu belirtelim, sadece yapımcı. Ama bu yine de çok kritik, zira Wan artık Hollywood’da sözüne hürmet edilecek bir konumda. Yani o dahil olduysa, Mortal Kombat filmi artık çok daha canlı.

wan-624-1374178915

Film hakkında bildiklerimiz ise minnak ölçülerde. Yazarların The Expendables’ı kaleme alan David Callaham ve Mortal Kombat: Rebirth’in senaristi Oren Uziel olacağını biliyoruz. Aynı zamanda “kanlı uzakdoğu dövüş sanatları tabanlı aksiyon” sahnelerini içereceğini, ama genel olarak serinin mitolojisinden biraz uzaklacağını da öğrendik. Ama karşımıza çıkacak şeye dair bildiklerimiz bundan öteye gitmiyor. Fakat, tekrar altını çizmek gerek, artık James Wan kalibresinde bir adam listeye dahil olduğuna göre, en azından karşımıza çıkacağından emin olmak çok da yanlış olmaz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.