Çok net konuşmanın şu saatten sonra bir zararı yok: Fox’un yapım süreci çılgın engebelere ve türbülanslara ev sahipliği yapan yeni Fantastic Four filmi bir başarısızlık olarak tescil edildi. Gişede daha önce uzmanların tahmin ettiği gibi birinci olamadı, bu payeyi kılpayı yeni Mission Impossible filmine kaptırdı ve ikincilikle yetindi. Ama bundan da önemlisi, filme yöneltilen korkunç sert eleştirilerdi. Filmin ikinci ve üçüncü haftasonlarında daha da düşüşe geçeceği zannediliyor.

The Fantastic Four Poster

Vaziyet böyle olunca, olası bir “Fantastic Four 2” sohbeti de rafa kaldırıldı hâliyle. Eminiz Fox’un bir noktada bu film iyi bir gişe performansı sergilerse ikincisini çekme gibi bir planı vardı, ama şimdilik tablonun hiç de iç açıcı gözükmüyor oluşu, bunu biraz zora sokuyor. Bu durumda da insanın aklına ister istemez “Fantastic Four da Spidey gibi Marvel’a döner mi?” sorusu geliyor.

Bu sorunun cevabı şimdilik hayır. Zira The Hollywood Reporter’a konuşan Fox yöneticisi Chris Aronson, “Hayal kırıklığına uğradık, ama bu karakterlere bağlılığımız sürüyor ve Marvel evrenimizle ilgili ileriye dönük beklediğimiz çok şey var” dedi. Hatırlayacaksınız, Bryan Singer Fantastic Four ve X-Men filmlerinin, ana kelimesi “zaman” olan bir konsept üzerinden birleşeceklerini doğrulamıştı. O yüzden Aronson’un burada kast etitği şey, muhtemelen FF karakterlerinin ileride X-Men filmlerinde kullanılacağına dair bir plana işaret ediyor.

fantastic-four-photo-reed-richards-gallery-image

Ayrıca söylemek gerek, şu sıralar Marvel’ın da Fantastic Four’u geri almak için yanıp tutuştuğundan pek emin değiliz. Fantastic Four artık pek süksesi olan bir marka değil. Çizgi romanları Fox ve Disney arasındaki husumet Marvel Comics’e sirayet etmeden önce de çok satmıyordu. Bana soracak olursanız, Fantastic Four’un MCU’ya katılması için Disney de masaya oturmaya çok gönüllü bir pozisyonda değil uzun bir süredir. Belki gerçekten koşullar uygunlaşsa, Dr. Doom’u kullanabilmek için isterler, o kadar…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.