Uzun bekleyişler sona eriyor yavaş yavaş. 2018 yılının orta demlerinde fink attığımız şu dönemler, hafiften kış vakti gelecek filmlere göz kırpıyor. Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald için şunun şurasında ne kadar vakit kaldı ki zaten? Birkaç ay dediğiniz göz açıp kapayıncaya dek geçermiş arkadaşlar. E, hal böyleyken biz de neden hayranlar olarak daha fazla heyecanlanmayalım? Neden tanıtım fotoğrafları yayınlanmasın? Neden fragmanlarla coşmayalım? Değil mi ama!

Ne kadarınız önemli bir kare olarak görür bu haberimizdeki fotoğrafı çok bilemiyorum; ancak bildiğim bir şey var ki bu filmde Hogwarts’ta bayağı dolaşacağız gibi gözüküyor. Yani en azından hep günümüzde olmasa da flashback sahneler çokça yer alacak. E o zaman bir kuple genç Dumbledore ve genç Scamander almaz mıydınız efendim?

cats

Bizzat Entertainment Weekly tarafından özel olarak yayınlanan bu fotoğrafta genç Dumbledore’u canlandıran Jude Law ve genç Newt’ Joshua Shea öne çıkıyor. Tıpkı Harry Potter Azkaban Tutsağı‘nda, Lupin’in böcürtlerle yüzleşebilmek adına “Riddikulus” büyüsünü öğrettiği sahneyi anımsatan bu fotoğraf, Albus Dumbledore’un profesörlük vakitlerinden. Ancak Dumbledore, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma profesörü değildi, anımsarsanız kendisi bir Biçim Değiştirme profesörüydü. O sebeple de genç Newt Scamander’ın suratındaki o korkulu ifadenin, bir böcürt ile karşılaşmaktan ötürü mü olup olmadığı şu an için havada kalan bir soru işareti maalesef. Eğer mekanı bir sınıf olarak değil de Hogwarts koridorlarından biri olarak değerlendirmemiz yanlış görülmezse, sanıyoruz ki arkadaki öğrencilerin de, Newt yanlış bir şey yaptığı sırada toplanmış kalabalık olarak değerlendirilmesi pek hatalı olmaz. Kendisinin okuldan kovulmasına sebep olan o malum olayı biraz daha deşmek isteyecekleri bir sahneymiş gibi hissediyoruz, ne dersiniz?

Kasım ayında sinemalara gelecek olan Crimes of Grindelwald’dan patlayıp gelen bu fotoğraf hakkında ne düşünüyorsunuz bakalım? Bizce tahminler bu yönde, peki sizce?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.