Y: Son Erkek çizgi romanlarını hiç duymuş muydunuz? Duyup da okuduysanız, birçoğunuz ne kadar başarılı ve güzel hikayeye sahip bir seri olduğundan haberdarsınızdır. Geriye kalan okumayan herkes içinse kısa bir özet minvalinde açıklamayla haberimize balıklama dalmak istiyoruz izninizle.

Y: Son Erkek, dünyada aniden gelişen bir problem sebebiyle hayatına devam etme şansına erişebilmiş tek erkek olan Yorick Brown‘a odaklanıyor. Kimsenin bilmediği bir sebepten ötürü patlak veren küresel hastalık sonrası, Y kromozomuna sahip bütün canlılar (buna hayvanlar da dahil) bir anda ölüme merhaba demek zorunda kalıyor. Tabii bu sırada bizim kahramanımız Yorick Brown ve onun minik maymunu Ampersand, bu soykırımdan sağ çıkan tek canlı oluyorlar. Haliyle bu durum da, bütün nüfusu kadınlarla devam etmek mecburiyetinde kalan dünyada, onları eşsiz kılan bir sebep oluyor.

Düşünsenize, dünyadaki herkes kadın ve artık üremek için doğal yollarda hiçbir şansınız yok. Bilim kadınlarının olaya el atıp bir tür klonlama tekniği bulmasından öte, çiftleşme gibi bir yöntemin kökü kurumuş. Böyle bir durumda kadınların hegemonyasındaki acımasız düzen mi, yoksa asla gelecek nesillerin olmayacağı bir yaşamın son demlerinin tadını çıkarmak mı sizin asıl probleminiz olurdu?

Y: Son Erkek, ciddi anlamda beğenerek okuduğum bir seriydi açıkçası. Hala son birkaç sayısını okuyamamış olmaktan ötürü pişmanlık yaşasam da, kısa zamanda tekrardan bu işe girişip seriyi tamamlama konusunda kararlıyım açıkçası. Süper kahraman çizgi romanlarını bir kenara atabilecek şekilde harika senaryosuyla herkesin hoşuna gideceğini düşündüğüm bir seri zira.

Peki bu seriden neden bahsettik, neden övdük, neden okuyun diye küçük hype parçacıkları yerleştirdik? Şöyle ki Y: Son Erkek’in bir dizisi geliyor ve bu dizide oynayacak oyuncular nihayet belirlendi! Her ismi tek tek açıklayalım mı? Haydi o zaman!

asdadasdasd

Dunkirk izleyenlerinizin hemen anımsayacağı bir yüzü takdim edeyim sizlere: Barry Keoghan. Kendisi, kahramanımız Yorick Brown‘ı canlandıracak isim oluyor. Diane Lane ise, Yorick’in bu yer yer komik, yer yer de maceralı hikayesinde birçok kez karşılaştığımız sert politikacı kadın figürü olan Senatör Jennifer Brown‘ı canlandırmak için seçildi, yani Yorick’in annesi olacak. Bunlara ek olarak, Yorick’in tam bir “badass” olduğunu düşündüğüm kız kardeşi Hero‘yu canlandıracak isim ise Imogen Poots, duymayan kalmasın. Ajan 355 de, en az Hero kadar badass bir karakter olunca onu canlandıracak Lashana Lynch için de hafiften bir heyecan fırtınası yaklaşmıyor değil hani. Tüm bu karakterlerin yanı sıra Yorick’in kız arkadaşı Beth‘i oynayacak isim de Juliana Canfield oluyor. Son olarak da Nora karakterine hayat verecek Marin Ireland‘ı da ekleyip oyuncu kadrosundan şimdilik bu kadar diyelim, olur mu?

Michael Green (American Gods, Blade Runner 2049, Logan) ve Aïda Mashaka Croal (Luke Cage) tarafından senaryo yazarlığı üstlenilen yapım, Polygon’dan aldığımız bu haber doğrultusunda FX tarafından biz hayranlara sunulmak üzere gümbür gümbür geliyor, artık kesin. Okumuş olanlar için; sizce kadro nasıl? Henüz okumayanlar ama bir an önce başlamaları için ısrar ettiğimiz kimseler için ise; böyle bir post-apokaliptik hikaye sizce de ilgi çekici olmaz mıydı?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.