Guillermo del Toro çok konuşan bir abimiz. Bunu başka şekilde izah etmenin hiçbir yolu, yordamı yok. Yarın öbür gün siteye “kendi gevezelikleri yüzünden kariyeri hasar gören yönetmenler” listesi basarsak, muhtemelen makale Kevin Smith ile başlayıp Meksika’nın çıkardığı en tonton yönetmenle sonlanır. Önünü alamıyor adam. Ne zaman mikrofon görse, o an aklında pişan fikri kusuyor. E o fikirler de olmuyor bazen. Sonra del Toro cümlemizin aklında “iş bitiremeyen adam” olarak kalıyor.

Halbuki Hollywood’da işler öyle işlemiyor. Ortalama bir yirmi saniyelik periyod içerisinde Los Angeles vilayeti ve çevresinde yedi sekiz film iptal oluyor, dokuz on tanesi için de yeşil ışık yakılıyor. Her iki saniyede bir de biri “Ablam şöyle bir projemiz var” diye bir toplantıyı açıyor muhtemelen. Sorun, del Toro’nun bunların hepsini bize söylemesi. Şikayetçi değiliz, yanlış anlamayın, bilmiş duymuş oluyoruz. Ama işte gönül bu, umutlanıyor ve Guillermo abi! Sen mesela şimdi “Disney” dedin, “toplantı” dedin… Ne yapalım biz?

Guillermo Del Toro

Boğa yürekli adamın açıklamaları şöyle:

2006’da Mike Fleming, Deadline için ‘Guillermo del Toro 2012’ye kadar meşgul’ diye bir yazı kaleme aldı. Yazının içinde 20 tane şey vardı belki yaptığım. O dakikadan beri onun yükünü sırtımdan atamadım. Ne zaman birine selam versem ‘Guillermo Selam Filmi Çekiyor’ diye haber çıkıyor. O yüzden bu Star Wars meselesine yorum yapmayacağım. Sahtekar gibi gözüküyorum. Neil Gaiman bir gün benimle Doctor Strange yazmak isteyeceğini söyledi, bir baktım IMDb’mde Doctor Strange var“.

Nasıl? Biliyorum, içten içe diyorsunuz ki “E adam işte dememiş bir şey? Nedir?“. Çok doğru. Ancak lafın başı bu. Del Toro devam ediyor. Çünkü tutamıyor abi kendini adam.

Bütün bunları demekle birlikte, şunu söylemem lazım: Bazı karakterler çok harika, ve ben [Star Wars ekibiyle] birkaç fikir konuştum.

E? E sen daha az önce dersimi aldım başlıklı bir tirad attın be Guillermo. Ah be Guillermo. Biz şimdi umutlanalım mı, ne yapalım? Bir yandan, sadece bir toplantı yapılmış “Ne yapılabilir?” diye. Çok iyi. Ama bir yandan da, neden olmasın ki? Disney güzel bir proje içerisinde del Toro ile çalışmak isteyecektir muhtemelen. O yüzden, iki ara, bir dere bir durum bu. Gazlansak mı? Salsak mı? N’apsak ey geek?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.