Star Wars: Battlefront II’nin ilk fragmanı sızdırıldı. Cümleten, tüm geek diyarına hayırlı olsun; zira yorgan döşek 30 saniyelik, çok kısa, fındık boyutu kadar bir teaser olmasına rağmen insanı dev heyecanlandıracak birkaç çok kilit faktöre sahip. Bunların başlıcası da –ki ikinci oyunun da manası, esprisi, olayı bu olacak gibi gözüküyor- hayatımızdaki ikinci Battlefront II, toplamda ise dördüncü Battlefront oyunu olan bu güzide eserin single player modla geliyor olması.

https://vimeo.com/212842535

Şimdi küçük bir özet geçelim. Disney Lucasfilm‘i satın aldıktan sonra, onyıllardır –Star Wars dahili ya da harici– video oyun piyasasında faaliyet gösteren LucasArts kanadını kapatmıştı. Mobil tarafta Star Wars lisanslı oyunları Disney içeriden çözecekti. Konsol ve PC dünyalarında ise EA Games ile paket bir anlaşmaya girdiklerini açıkladılar. O paket anlaşma dahilinde BioWare’in halihazırda devam ettirdiği The Old Republic‘i, Dead Space’in yaratıcılarından gelecek belirsiz bir Star Wars oyununu ve DICE imzalı yeni bir oyunu kapsıyordu.

O yeni oyunun bir Battlefront olacağını çok kısa sürede öğrendik; ki bu da gayet mantıklıydı. Zira esas Battlefront Pandemic tarafından geliştirilmiş ve adından sapına kadar DICE’ın meşhur Battlefield serisini örnek alan bir oyundu. Bir anlamda marka evine dönüyordu yani. Beklentiler yüksekti. Bilakis oyun da o beklentileri karşıladı. Her şeyden önce dip düşürücü görselliğiyle bir aklımızı başımızdan aldı zaten. Oynanışı da şekerpareydi, ama bir kusuru vardı: Single player herhangi bir modu yoktu.

Battlefront II işe o problemi çözmeye niyetli geliyor. Bu da ortaya külliyata eklenen yeni bir hikaye olması durumunu çıkartacak. Endor’da, İmparatorluğun çöküşünden sonra geçen hikayede muhtemelen bir İmparatorluk askerini canlandıracağız. Bu saatten sonra eklenen her şey merkezi Lucasfilm hikaye grubundan geçtiği için kuvvetle muhtemel seri bir yerinden Journey to the Force Awakens çizgi romanlarına ve o dönemde geçen kitaplara da dokunacaktır. Bunun haricinde işte uzay piyu piyuları, yok efendime söyleyeyim Klon Savaşları dönemi, Force Awakens karakterleri falan da var filmde. Daha fazla detayı yarın öbür gün başlayacak Star Wars Celebration’da öğreneceğiz gibi duruyor. Genel olarak, ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.