Gilmore Girls, ülkemizde de cnbc-e tarafından yayınlandığından, muhtemelen pek çoğunuzun aşina olduğu bir dizi; ama yine de, bilmeyen varsa hatırlatalım. 16 yaşında anne olmuş Lorelei Gilmore ve onun tek başına büyüttüğü 16 yaşındaki kızı Rory Gilmore‘un hikayesini anlatan bir diziydi kendisi. Dizi bu ikili etrafında şekilleniyor, ama aynı zamanda ikilinin yaşadığı kasaba Stars Hollow sakinlerini de çok güzel işin içine yediriyordu.

Güzel bir diziydi; ama iki büyük kusuru vardı bana soracak olursanız. Birincisi, dizi ortalarında bir yerde fena saçmalıyor ve Rory karakterinin ergenlik buhranlarını öküz gibi üzerimize çökertiyordu. Oralarda diziye sadık kalmak zordu gerçekten. İkincisi de finalinin berbat olmasıydı. Dizinin temel konuları ve karakterlerinin hiçbirisi nihayete ermiş gibi hissetmiyordunuz dizinin finalini yaptığınızda. Zaten o yüzden de hayranlar bir gün kadro tekrar toplanır diye merakla bekleyip durdular.

O merakı “eskiden sevilen dizileri kendi markamız altında tekrar yayınlayalım” düsturunu şiar belirlemiş olan Netflix giderdi. Bildiğiniz gibi Amerikan dijital dağıtım servisi, Gilmore Girls’in haklarını aldığını ve aynı yaratıcı kadro ve aynı oyuncu ekibiyle tekrar çekeceğini duyurmuştu bir süre önce. Hatta diziden parlayıp, büyük bir film yıldızı olan Melissa McCarthy bile Sookie rolüyle tekrar konuk olacaktı diziye. Dizinin yeni sezonu, dört adet film şeklinde gelecek ve bu dört film, yılın dört mevsimine tekabül edecekti. Onlardan ilk fragman da geldi.

Fragman kısa bir gezintinin ardından, bize Gilmore Girls denince görmek istediğimiz ilk şeydi gösteriyor: Lorelei ve Rory’nin bol popüler kültür referanslı, süper hızlı makineli tüfek tarzı muhabbetlerini. Muhabbeti dinleyip, bir noktada Rory’nin akıllı telefonuna bakması gibi güncellenmiş detayları da keşfedince keyif alacaksınız muhtemelen. Ancak bir şeylerin eksik olduğunu fark etmeniz de zaman almayacak gibi. Bilmiyorum neden ama ben iki aktrisin de eskisi kadar inanarak oynamadıklarını hissettim rollerini bu kısa videodan. Siz de bir bakın, görüşlerinizi söyleyin. Buyurun!

https://www.youtube.com/watch?v=dyzWkqCLKH4

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.