Dünyanın en isabetli isimlendirilmiş müzik türü sörf rock olabilir. Gitarların yankılarla bezenmiş melodileri üst üste eklendiği zaman ortaya öyle bir ses çıkartırlar ki, hemen anlarsınız; bu dalgalı bir şarkıdır, denizde bir şarkıdır, plaj gibidir. gkyMUSIC’in bu haftaki onur konuğu da bu koldan, bu kanattan bir parça. Yankı‘dan geliyor. Indie ritmi, sörf melodisi ve koskocaman kalbiyle: Fincan.

Yankı Elazığ’lı bir grup. Bir lise grubu. Şarkıları Fincan üç dakika, elli üç saniye ebadında. Bu üç dakika elli üç saniyeye yürek sığdırmışlar. Kayıt amatör, kayıt evde, solist tereddüt ediyor bazen, şarkıdan bir salon havası hissediliyor, mikrofon patlıyor birkaç yerde. Ama o yürek var işte. Ruh yerli yerinde duruyor. Dinlerken tartışmaya açık olmayan bir şekilde anlıyor ve fark ediyorsunuz; iyi müzik bunların hepsini ezip geçiyor. Diken diken olan tüyler, hafifleyen yükler ve yukarı dikilen dudak uçları yalan söylemiyor. İyi ki Yankı var, iyi ki Fincan’ı yapmışlar.

Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor. Siz de şarkı seçip yollamak istiyorsanız, muzik yazıyor, at sembolünü koyuyor, geekyapar nokta com ile de adresi bitiriyorsunuz.

Öpüyoruz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.