Yapan geek’in bir numaralı borazancısı Geekyapar’ın, müzik yapan geek gönüllerin omuzlarında yükselen müzik platformu gkyMUSIC için her yeni Pazartesi günü, yeni bir şarkı demek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen güzel şarkılar arasından Geekyapar ekibinin seçip sundukları her haftanın ilk günü, saat 13:30‘da müzik dinleyen kalplerle buluşuyor ya hani? Hah işte bu haftanın şarkısı da huzurlarınızda.

Özgür Yamandemir – Emrobel!

Emrobel‘i dinlerken, bunun tek kişi tarafından yapıldığına inanamayacaksınız; gelin görün ki hakikaten öyle! Özgür Yamandemir bunu ortalama üstü bir PC ve bir MIDI klavyeden fazla hiçbir şeye sahip olmadan yapmış. 400 GB’lık bir ses kütüphanesi alıyor Özgür. Bunları zaman içerisinde tespit edip ayrıştırıyor. Daha gerçekçi olmaları için de mix/mastering aşamasında birkaç meslek sırrı uyguluyor. Sonuç? Dragon Age soundtrack’inde görseniz iki kez bakmayacağınız bir eser!

Afiyetle dinleyin efendim, gkyMUSIC’e de bir aboneliğiniz varsa alırız, ısrarcıyız!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.