Artık resmi olarak söyleyebilirim, ben bir Knives Out hayranıyım! Daha ilk Knives Out vizyona girmeden önce, artık günümüzde çok fazla göremediğimiz “katil kim” tarzındaki filmlerini çok sevdiğimi bu yüzden bu filmi de büyük bir heyecanla beklediğimi söylemiştim. Nihayet vizyona girdiğinde, o yıl en sevdiğim filmlerden biri olmuştu. Netflix’in, Knives Out devam filmlerinin telif haklarını öğrendiğimde ise biraz temkinli yaklaşmıştım ama artık gönlüm rahat. Bugün gelen Glass Onion: A Knives Out Mystery isimli ikinci Knives Out filminden gelen ilk fragman bütün endişelerimi sildi götürdü!

Anladığım kadarıyla Netflix telif haklarını satın aldığı Knives Out’u, A Knives Out Mystery adı altında bir seriye çevirmeyi planlıyor. İlk Knives Out filminde, Harlan Thrombey’in talihsiz ölümünü aydınlatmak için tutulan Dedektif Benoit Blanc bu kez de kendini bulmacalarla dolu bir adada buluyor. Yine birbirinden renkli karakterlerin etrafını çevirdiği kahramanımız, umut ediyoruz ki zekâ dolu bulmacaların arasında kalıp yine bizi çok eğlendirecek.

Her ne kadar bahsettiğim “katil kim” tarzı dedektiflik filmlerinde en önemli şey çözülmesi gereken gizem olsa da filmde bulunan karakterler de en az gizem kadar iyi tasarlanmış olması gerekir. Daha gördüğümüz ilk sahneden itibaren bütün karakterleri kafamızda tutmalı ve kendimizce katilin kim olduğu konusunda tahminler yürütmeye çalışmalıyız. Knives Out’un ilk filminin bu konuda fazlaca başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kadrosunda bulunan Ethan Hawke, Edward Norton, Jessica Henwick, Kathryn Hahn, Dave Bautista, Kate Hudson, Madelyn Cline, Janelle Monáe ve Leslie Odom Jr. gibi birbirinden ünlü oyuncular sayesinde Glass Onion: A Knives Out Mystery de ilk filmin başarısını yakalayacak gibi gözüküyor.

23 Aralık’ta Netflix’te gösterime girecek Glass Onion: A Knives Out Mystery filminden gelen ilk tanıtım videosunu siz nasıl buldunuz? Sizce de Knives Out tam özlediğimiz film serisi değil mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.