Sony dağıttı! Dağıttı! Bundan öte bir kelime bulabilirseniz, buyurun, podyuma alalım sizi, zira bizim sözlüğümüz az önce tükendi şu kelimeyle. Darmadağın olduk resmen. Bir E3 konferansına heyecanlanabileceğini sanmadığımız her yerimiz hype oldu. Baştan aşağıya nefes kesici, hiç mola vermeyen, bir an olsun bile tempoyu düşürmeyen; gecenin dördünü gecenin beşine resmen tereyağı kıvamında bağlayan, müthiş bir konferanstı. Biz de o yüzden, hiç tempo kesme niyetinde değiliz. Buyurun, bu konferansın satır başları.

 

Detroit: Become Human

Quantic Dream’in yeni oyunu Detroit‘in, uzak bir gelecekte, android’lerin insanlarla birlikte yaşadığı bir dönemde geçeceğini ve ayrımcılık konusunu işleyeceğini zaten biliyorduk. Az buçuk Fahrenheit, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls da oynadığımızdan, oynanışın neye benzeyeceğini de hayal edebiliyorduk. Bu fragman, biraz sanıyoruz ki bu koşulları sağlamayan oyuncular için yapılmış. Zira etkileyici olmakla beraber, Quantic Dream’in ne yapabileceğini bilen bizler için yeni bir şey söylemiyor. Ha gazlandık mı? Gazlandık, ama zaten Quantic Dream’in yeni oyunu bu, halihazırda gazdık!

 

Resident Evil 7

PlayStation için bu seneki büyük gündem maddelerinden biri de PlayStation VR‘dı. Sony, konferansında özellikle Oculus ve Vive gibi PC bazlı VR sistemlerine taş attı, “bizim sistemimiz sabit olduğu için, şova gerek yok, herkes oynayacak” dedi, ardından fiyatı çok makul bir 399$ bandında açıkladı, yetmedi bir de “PS4’ün mevcut gücü yetiyor buna” diyerek, dedikoduları öldürdü. Ha bir de, full VR tecrübesi sunan Resident Evil 7’yi gösterdiler. Bir de onu yaptılar yani.

 

Days Gone

SIE Bend Studio, mobil konsollara “iyi oyun yapabilme” rüştünü Syphon Filter: Dark Mirror / Logan’s ShadowResistance: Retribution ve Uncharted: Golden Abyss ile ispatladıktan sonra, 12 yıl aranın ardından ev konsollarına geri dönüyor. Geri döndükleri oyun da bu. Days Gone. İlk etapta videoyu izlerken, “The Last of Us ile aynı evrende mi geçiyor bu?” diyeceksiniz, çünkü fena benzerlikler taşıyor. Dürüst olmak gerekirse, Sony “Days Gone” ismini kaydettirdiğinde bunun The Last of Us 2 olduğuna dair dedikodular dönüyordu zaten. Ancak, şu dakikada bununla ilgili net bir bilgi yok. TLOU ile ilgili olabilir de, olmayabilir de. Tek bildiğimiz, Bend’in CV’si göz önünde bulundurulduğunda, bu oyun için heyecanlanmaya yeterli sebep olduğu.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.