Insomniac Games’in merakla beklenen oyunu Spider-Man, ya da eş dost arasında seslendiğimiz ismiyle Spider-Man PS4 sizin şahsi oyun takviminizde önemli bir yer kaplıyorsa koltuklarınıza tutunmanızı rica edeceğiz. Zira hayırlı haberlerimiz var. Daha doğrusu, geliştirici stüdyonun hayırlı haberleri var; kendileri de şöyle aktarmışlar.

Yukarıdaki görsel tanıdık geliyorsa, muhtemelen Spidey’nin haddinden fazla meme ve şakaya konu malzemesi olan eski çizgi filmine aşinasınız demektir. Insomniac oyunu güneşi gördüğünü duyurmayı bu şekilde bir yöntemle tercih etmiş. Bu da oyunun sahip olacağı mizah anlayışı konusunda insana hoş bir umut veriyor, sizce de öyle değil mi?

Bu arada neyden bahsettiğimize dair şüphesi olan varsa açıklığa kavuşturalım: Güneşi Görmek video oyun geliştiriciliği dünyasındaki bir terimin naçizane Türkçeleştirilmiş hali. Amerikalı geliştiriciler adına going gold diyorlar. Oyunun tüm geliştirme sürecinin tamamlandığını ifade ediyor. Yani artık kimse Spider-Man PS4 yapmıyor. Artık geliştiriciler de bizim gibi Spider-Man PS4 bekliyorlar.

Bu bekleyiş 7 Eylül gününe kadar sürecek. Ardından dağıtımını Sony’nin üstlendiği oyun PS4 platformuna özel olarak piyasaya sürülecek. Oyunu bizzatihi Sony dağıttığı için ileri bir tarihte başka platformlara çıkması imkansıza yakın gözüküyor. Bu PC sahipleri için ekstra üzücü, zira yıllardır en sevdiği Spider-Man oyunu olarak Web of Shadows’u işaret eden ve nuh deyip peygamber demeyen CS oyunu E3’te deneyip korkunç coşmuştu. WoS’tan daha mı çok sevecek, 7 Eylül’de hep birlikte göreceğiz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.