Aksiyon filmlerinin de kendi içinde vazgeçilmezleri var elbette. Die Hard‘tan tutun Mission Impossible‘a kadar büyük bir skalada sıralaması neredeyse imkansız derecede çok film var bu alanda. Üstelik her biri de kendince belli bir noktaya geldiği için, film kültürünün ağır taşlarından sayılıyorlar. Milenyumun ilk senelerinde aksiyon filmlerinin sadece erkek başrollere bırakılmayacağını kanıtlayan Charlie’s Angels da bu türün eserlerinden biri.

Drew Barrymore, Cameron Diaz ve Lucy Liu ile sektöre giriş yapan Charlie’s Angels, aslında şimdi baksanız birazcık sıkıcı bile gelebilir çoğunuza. Ancak o yılların şartlarında ve film sektöründe bir bakıma patlama yaratan Charlie’s Angels sonrası, kadın ajan konsepti birçok çizgi filme bile uyarlandı. Haliyle şimdinin “meh” aksiyonu, o yılların inanılmaz bir bombası falandı.

Eh biliyorsunuz ki son yıllarda eski olan her şeyi yeniden çekme hastalığı denen bir şey olduğu için, peşi bırakılmayan yapımlar bir hayli fazla. İyi olduğu müddetçe hiçbir sıkıntımızın olmadığı bu rebootlama olayının, bir yerden sonra suyu çıkacak gibi hissetsek de (kimilerine göre çoktan çıkmış bile), önünü alamadığımız bir başka yeniden çekim projesine göz dikmek zorundayız. Bu sefer de Charlie’s Angels, modern dönemin melekleriyle geri dönüş yapıyor, evet.

pjimage-39

27 Eylül 2019‘da sinemalara gelmesi planlanan bu reboot, Elizabeth Banks tarafından yönetilecek. Variety’nin haberine göre de üç güzel meleği canlandıracak isimler aynen şöyle: Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska. Bu üçünün eski Natalie, Dylan ve Alex’i canlandırıp canlandırmayacağı henüz belli değil. Zaten yeni oyuncuların milletleri ile eskilerininki arasında birtakım değişiklikler olduğu için, direkt olarak aynı karakterlerin gelmeyeceği yüksek bir ihtimal gibi duruyor. Ancak yine de Charlie’nin kesin ve net bir şekilde yine bizim meleklere bazı ayak işleri kitleyeceği konusu su götürmez bir gerçek şu anda.

Ne dersiniz aksiyon geekleri? Stewart, Scott ve Balinska nasıl seçimler olmuş sizce? Eskisinin yerini tutar mı? Yoksa daha mı iyi olur?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.