Yoksa Gran Turismo ön siparişi veren bazı şanslı kişiler Ay’a mı gidecek?

Hayır. Uzun ve (oldukça) başarılı bir seri olan Gran Turismo, 6. oyunuyla geliyor. Yeni oyunda daha önce görmediğimiz yerlere gitme fırsatı bulacağız. Kaliforniya’da bulunan Willow Springs sadece bunlardan bir tanesi. Ancak oyunda gidebileceğimiz yerler, dünya ile sınırlı kalmayacak.

Duyduklarımıza göre oyunda, gerçekten de uzaya çıkıp Ay’a inmemize izin verecek olan bir araç bulunacak. Bildiğimiz “Buggy” tarzına benzer bir araç ile Ay’da sağa sola dolaşabileceğiz. Hem de saatte 18 km ile! (Herhalde daha hızlısını beklemiyordunuz?)

Buna ek olarak gözümüzü tekrar dünyada gezinmeye çevirirsek, yaklaşık 1.200 araç emrimizde olacak. Yani “Bana göre araç yok abii oyunda” demek artık bir bahane değil.

Gran-Turismo-6-3Ayrıca oyunda 24 saat sürecek olan yarışların olması da oldukça kuvvetli bir ihtimal. Oyun saati ile gerçek saati nasıl tutturacaklar onu bilmesem de, muhtemelen aracımızı son hız sürerken güneşin doğuşu ve batışını görebileceğiz.

Artık yapılan bu değişiklikler de yarış oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımazsa, ne taşır ben bilemiyorum. Oyunun çıkış tarihi ise 6 Aralık olarak belirlenmiş.

 

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.