X-Men: Apocalypse’in geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanı, ilk üç dakikası itibariyle düz bir fragmandı. Elbette bazı ilginç anları, keyifli dakikaları, görsellik olarak ihya eden sahneleri vardı. Ama genele vurduğumuzda, karşımıza çıkan şey, önceki fragmanların toplamına; bir de ağır doz “Artık bu kız megastar, tüm seriyi üzerine kurmamız lazım” düşüncesiyle tüm karakterizasyonu itin mabadına sokulmuş Mystique eklenmişti.

Ama işte sonra, Wolverine geldi. Hatta gelmedi, üç pençesini fışink etti, tüm dünyanın sarsılmasına yetti. Bu fragmandan Fox yetkilileri bir şey öğrenecekse, o da Wolverine 3 sonrasında X-Men hanedanını baştan kurgularken, çok dikkatli olmaları gerektiği. Çünkü adamın varlığı, filmin gişesine kafadan bir 200 milyon dolar ekledi şu an. Peki tamam, Wolverine filmde var. Ve olduğu için biz daha heyecanlıyız. Peki tam olarak, nasıl var filmde Logan? Onu da geçen Empire, Bryan Singer’a sormuş. Singer da şöyle demiş.

xmen-apocalypse-wolverine-claws

Dediğimden istediğinizi çıkarın, şunu söyleyeceğim: Basit değil. Onunla birlikte orada olan daha çekirdek bir olay var. Yine altı filmin külliyatına uyan ve yeni bir istikametin doğuşuna uyan bir sekansa işaret ediyor o. Önemsiz değil, sadece bir ara sahne de değil. Wolverine’i göreceğiniz tek kare o değil, öyle diyelim.”

En son bıraktığımızda Stryker kılıklı Mystique’in elindeydi Wolverine. Burada da Mystique, öğreniyoruz ki, Xavier okulunun iki numarası durumunda. Dolayısıyla, zaten Wolverine’in hikayeye dahil olmaması saçma olurdu. Zira bir de buradan Old Man Logan’a gidecek adam. Nasıl gideceği kafaları kurcalıyordu zaten ki, ben Singer’ın cevabından bunun anlatılacağı izlenimini edindim. Ya da belki de, ondan bağımsız bir şeyden söz ediyordur… Her halükarda, Wolverine bu ya. Her türlü coşacağız ekranda görünce, sizce de öyle değil mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.