Belki hatırlarsınız, bundan aylar aylar öncesinde şöyle bir yazı yayınlamıştık: Batman Tarot Destesi – Batdeck! Direkt olarak o günkü makaleden alıntılayalım meramımızı:

Batman’in 75. Yılı vesilesiyle sayfalarımıza onlarca haber, bilgi ve galeri taşırken, bu fevkalade tarot destesi ile karşılaştık. Henüz bitirilmemiş hatta biraz da aksamış bir proje olsa da, Batman evreninden esinlenilerek bir tarot destesi yapılması fikri hoşumuza gitti.

Destenin tasarımcısı “ne0nic0” nickli bir Tumblr kullanıcısı. Sunderland Üniversitesi’nde grafik tasarım okumuş. 2011 yılından beridir herhangi bir yeni ekleme yapmış gibi görünmüyor. Ayrıca bir de DevianArt sayfasına sahip. Eğer tasarımcı ile iletişime geçip, Batman’in 75. yılı hatırına gaza getirmeye ve desteyi tasarlamaya devam etmesi konusunda gaz vermek niyetindeyseniz Tumblr ve DeviantArt üzerinden kendisine ulaşabilirsiniz.

Destede henüz yalnızca Majör Arkana kartlarının 17 tanesi var. Geri kalan 5 kartı da bitirseymiş de hiç olmazsa elimizde 22 kartlık tam bir Majör Arkana destesi olsaymış demekten kendimizi alamıyoruz. Kalan 56 kartlık Minör Arkana ise ne zaman yapılır hiç bir fikrimiz yok. Aslında ne0nic0 hala hayatta mı, onu bile bilmiyoruz.

Bundan birkaç ay önce öğrendik ki, ne0nic0 hayattaymış! Gerçek adı Nicola Williamson olan tasarımcı, bize ulaşıp ilgimiz için teşekkür etti ve destesini bitirdiğinde yayınlamakla ilgilenip ilgilenmeyeceğimizi sordu. Biz ne dedik? Evet, tabii ki! Williamson en sonunda destesini geçtiğimiz hafta bitirmişe benziyor. Sağ olsun, yüksek çözünürlüklü hallerini bize yolladı. Biz de aynen kendisinin yolladığı hâliyle aşağıya iliştiriyoruz.

Williamson’ın işlerini takip etmek isterseniz kendisinin tumblr linki şurada, ana sayfası ise şurada. Resimlerin yüksek çözünürlüklü hallerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Buyurun!

The Fool / Robin
The Fool / Robin
The Magician / Riddler
The Magician / Riddler
The High Priestess / Oracle
The High Priestess / Oracle
The Empress / Starfire
The Empress / Starfire
The Emperor / Penguin
The Emperor / Penguin
The Hierophant / Ra's Al Ghul
The Hierophant / Ra’s Al Ghul
The Lovers / Harley Quinn
The Lovers / Harley Quinn
The Chariot / Huntress
The Chariot / Huntress
Justice / Batman
Justice / Batman
The Hermit / Red Robin
The Hermit / Red Robin
The Wheel of Fortune / Heratic
The Wheel of Fortune / Heratic
1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.