Wreck-It Ralph, 2012’de Disney Animation etiketiyle vizyona girmiş ve cümleten sevgimizi kazanmış bir animasyon filmdi. Mazisinde The Simpsons ve Futurama ile iki Emmy ödülü bulanan Rich Moore tarafından yönetildiği, sonradan Frozen ile Oscar kazanacak Jennifer Lee ve Hollywood’un radarına Cedar Rapids senaryosuyla giren Phil Johnston tarafından yazıldığı, başrolleri de John C. Reilly ve Sarah Silverman tarafından başarıyla üstlenildiği için sevgimizi kazanması şaşılacak şey değildi elbette.

Ancak onun da ötesinde, filmin video oyun dünyasıyla ilgili söyleyecek çok fazla güzel ve komik şeyi vardı. Zaten tüm mevzu bir atari salonunda geçiyordu, konumuz da video oyunu karakterlerinin oynanmadıkları zaman başlarına gelen şeylerdi. Üstüne üstlük M. Bison, Bowser ve Q*Bert  gibi karakterlerin de misafirlikleri vardı filme. Bütün bunlar bir araya gelince ortaya pırlanta gibi bir animasyon çıkması zaten işten değildi. E şimdi Disney şimşeği ikinci kez şişelemeye çalışıyor. Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2 geliyor. Aha bu da ilk fragmanı.

Mevzumuz bu sefer ismiyle müsemma, Ralph ile geçen filmden kankası Vanellope’nin interneti ziyaretini konu ediyor. Ben hayatımda hiçbir filmden ne beklemem gerektiğinden bu denli net emin olmamıştım. Geçen film video oyunlarıyla ilgili yapılacak şakaları, video oyunlarına dair üretilmiş karakterizasyon ve esprileri alıp internet kültürüne uyarlayacaklar. İşin içerisinde yine Moore, Johnston, Reilly ve Silverman olduğu için de güleceğiz. İlk filmden iki değişiklik var sadece. Johnston artık yönetmenlik statüsüne terfi etmiş Moore’un yanında. Lee’nin yerine de Moana‘nın yazarlarından Pamela Ribon gelmiş.

Filmin çıkış tarihi olarak önümüzdeki Kasım ayı veriliyor fragmanda ama tabii bu Türkiye’ye ait olan çıkış tarihi değil. Animasyon filmler genelde biraz sekerek geliyorlar önümüze, o sebepten dolayı 2019’a sarkma ihtimali de yüksek. Ancak beklemeye değer mi diye soruyorsanız, değer. Çünkü bu kadro iki Wreck-It Ralph arasında bizim sevgimizin yanında yüksek perde saygımızı da kazanan Zootopia‘yı çekti ve dünyanın en helal-i hoş Oscar’ını kazandı. O yüzden zaten eşik de, çıta da yüksek bizim için. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.