Wonder Woman 2 Allah’ın emri. Bu konuda ne bir itirazımız var, ne de itiraz etmek için sebebimiz. Wonder Woman film olarak yapması gereken her şeyi yapan, karakterini iyi anlayan, doğru yerlerde risk alan, doğru yerlerde güvenli top oynayan bir filmdi. Bunun doğal bir sonucu olarak da hem geniş bir izleyici kitlesinin takdirini kazandı, hem de güzel bir gişe başarısı elde etti. Doğal olarak ikincisi gelecek. Hatta gelmesi şart.

Ancak ikinci Wonder Woman filmi ile “Patty Jenkins geri dönüyor” cümlesinden sonra duyduğumuz her şey bizi biraz endişelendiriyor, yalan olmasın. Önce Chris Pine geri dönecek dediler, ilk filmde döktüğümüz mağrur göz yaşlarına yandık. Sonra 80’lerde geçecek, Diana komünistlere karşı mücadele verecek dediler; “Hoş geldin Rocky V” deyip üzüldük. Şimdi de ana kötü Cheetah olacak diyorlar; ki bu okey, Wonder Woman’ın Ares’ten sonra gerçekten de baş kötüsü Cheetah’tır çizgi romanlarda. Ama Cheetah’yı oynayacak aktör olarak Deadline’ın haberine göre Kristen Wiig’i düşünüyorlar. Biz orada biraz mola istiyoruz.

Cheetah-Wonder-Woman-Sequel (1)

Wiig şüphesiz ki yetenekli, çok yetenekli bir oyuncu. Saturday Night Live‘ın mezunları arasında en başarılı kariyer çizgilerinden birine sahip. Kendisin Bridesmaids‘de bayılarak izledik, o günden beri de üstüne koyarak ilerliyor. Ancak bugüne kadar benim izlediğim hiçbir filmde bir sertlik sergilemişliği olmadı. Hiçbir filmde bir otorite ortaya koyarken görmedim. Bilhassa Wiig’in enerjisi hep biraz köşe kapmaca, biraz duvar çiçeği olmaca, biraz göz kaçırmaca üstünden komiklik üretmeye müsait oldu; bu müsaitlik üzerinden de muhteşem bir komedi kariyeri inşa etti.

Tutar yapar mı? Bilmem, belki? Daha şoke edici enerji değişimleri izlemişliğimiz var elbette beyaz perdede. Ancak elimizdeki uçurumun, atıyorum, “Chris Pratt’in süper kahraman oynaması” mertebesinde olmadığını da kabul etmemiz gerekiyor. Pratt de evet, Guardians ile jön olana kadar canlı bir Homer Simpson tadındaydı; ama sonuçta onu yıldız eden karakteri de bugün ciddiyeti ve gravitası ile anmıyoruz. Bence burada daha enteresan bir durum var. Biz “iyi olursa çok şaşırırız” diyoruz bu durum için. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.