Ne derseniz deyin, Edge of Tomorrow’un 2014 filmleri arasında kalbimdeki yeri bambaşka. Artık en sevdiğim filmlerin arasında Groundhog Day’in olması mıdır; Emily Blunt’a dair duyduğum katıksız hayranlık mıdır bilmiyorum; çok etkiledi ve eğlendirdi beni Edge of Tomorrow. O yüzden, Tom Cruise ve Edge of Tomorrow’un yönetmeni Doug Liman’ın yeni bir projede bir araya geldiklerini duyunca da kayıtsız kalamadım, sizlerle paylaşmak istedim.

Doug Liman’a Edge of Tomorrow’un yönetmeni dedik ama, aslında biraz haksızlık etmiş oluyoruz. Özellikle de bu yeni filmden konuşacaksak. Liman 2014’te gönlümüzü bilim kurgu türünde fethetti ama onun asıl kuvvetli yanı ajan filmleri. The Bourne Identity, Mr & Mrs. Smith ve Fair Game gibi türün sağlam örneklerine imza atmış olan yönetmen, yine kendi bildiğine yakın bir yola doğru seyrediyor.

51923136_128944470529

Aslen Ron Howard’ın yönetmesi beklenen yeni projenin ismi Mena. Ve gerçek bir hikayeden alınmış. Olay Barry Seal adlı eski bir havayolu pilotunun Medellin karteli için önemli bir uyuşturucu kaçakçısına dönüşmesini konu alıyor. Seal sonrasında DEA ve CIA tarafından işe alınıyor ve istihbaratçı olarak çalışıyor. Kendisinin yaptıklarının İran Kontra skandalına kadar uzanan etkileri / tepkileri var. Hayatı da tam filmlere yaraşır bir şekilde son bulmuş Seal’ın: Kendisi 1986’da Kolombiyalı suikastçiler tarafından öldürülmüş.

Yani anlayacağınız filmin konusu baya sağlam. Seal’ı muhtemelen Cruise oynayacak. Film muhtemelen Ron Howard’ın ellerinde Catch Me If You Can’e yakın bir tona sahip olacaktı ama şimdi Liman ile birlikte daha çamurlu bir tasvir bekliyoruz. Henüz filmin bir çıkış tarihi yok, hatta kadronun geri kalanı da bilinmiyor fakat ben yine de kendimi biraz heyecanlanırken buluyorum ister istemez. Bütün parçalar kulağa çok sağlam bir filmi işaret ediyor gibi. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.