naruto_and_luffy_by_arbaazevo-d64rjgf (2)

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Goku ve Superman’i dövüştürmüştük. Manga vs Çizgi romanın karşılaşmasında, Goku, Superman’i yenmişti. Bu hafta sırada dünyanın en çok okunan iki mangasından iki adet efsanevi karakter var. Biri çelik gibi iradesiyle tanınan Monkey D.Luffy, diğeri ise hayallerin ninjası Uzumaki Naruto. Biri Korsanlar Kralı olmak istiyor, diğeri Hokage. Sizce büyük hayallere sahip bu iki genç adamdan hangisi kazanır? Cevaplarınızı bekliyoruz!

Author

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

6 Comments

 1. chesterfield Reply

  Böyle saçma bir soruya cevap verdiğim için utanıyorum ama bence Naruto yener, her ne kadar One Piece’i daha çok sevsem de…

 2. Yaw yanlış bilgi bi kere naruto baryone mode’nin yanına birisi yaklaşırsa yaşam enerjisini tüketiyor ayrıca luffy nin gear 5 hemen bitiyor kaidoyla savaşırken ne olduğunu gördünüz luffy yaşlı gibi olunca naruto yanına gelip dokunursa hemen ölür yani bu konuyu kapatın naruto>luffy

  • Tam tersi. Baryon mode kuramayı öldürdüğü için sadece 5 dakika kalabilir baryon mode da ama gear 5 luffy tarafından istediği her zaman kullabılabilir. Ayrıca luffy de kralın hakizi ve gözlem hakisi var. Gözlem hakisi ile geleceği görebilir. Kralın hakisi ile hakisi olmayan kişileri tek bir bakışta bayıltabilir. Narutoda haki yok luffy sadece narutoya baksa savaş bitiyor zaten

 3. Bu çok yanlış. Luffy alır narutoyu sebepleri işe şunlar.
  1. Narutonun baryon mode açması kuramayı öldürüyor ve Naruto sadece 5 dakika baryon mode da kalabiliyor. Ama luffy istediği kadar gear 5 kullanabilir bu onun için tek seferlik bir form değil.
  2. Luffy gözlem hakisi ile yaklaşık 50 saniye gelecekte olan herşeyi görebiliyor. Yani savaş boyunca Naruto şuan ki savaştan gelip hamleleri izlerken. Luffy narutonun şimdi ve 50 saniye içinde yapacağı her hareketi bilecek.
  3. Luffy gear 5 te istediği her şeyi lastik yapabiliyor. Ayrıca fiziksel olarak imkansız şeyler yapabilir, mesela bir Yıldırım’ı tutmuştu, bir ateşi lastiğe dönüştürmüştü. Narutonun rasenganını lastik yapïp onla top oynama ihtimali bile var.
  4. Luffy kralın hakisi ile yeterince kralın hakisine sahip olmayan herkesi bayıltma gücüne sahip. Ve narutoda haki yok direk bayılacak ve luffy yenecek.

 4. Kenidman teori olarak konuşuyorsun bu tamamen doğru değil.
  1. Naruto Baryon modu kullandıktan sonra Kuramasız kalıyor evet. Ama Luffy istediği kadar Gear 5 kullanamıyor. Daha istediği kadar diğer kullanamıyor Kaido ile savaşın ortasında Gear 5 deaktif olmadı mı?
  2. Gözlem hakisi dediğin gibi bir şey değil “başkalarının varlığını, gücünü ve duygularını hissetmesine ve sınırlı önsezi” sağlıyor.
  3. Bu konuda haklı olabilirsin ama Luffy gibi bir karakterden bahsediyoruz.
  4. Luffy’nin evrenin kral hakisi mevcut Naruto’nun evreninde böyle bir sistem mevcut değil. Saçma bir karşılaştırma. Naruto kendi evreninde tanrı kadar güçlü Kaguya ve kardeşlerini yendi.

  Artı olarak Luffy’nin suya karşı dezavantajı var Naruto’nun ise yok. Bu konuya baktığında Luffy direkt suda kaybetti demek. Yani bir kıyas yapılacak ise seninkisi gibi olmamalı.

  Her şeyi ele aldığımız vakit Naruto çok rahat alır.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.