Bildiğiniz gibi, Harry Potter serisi ile ilgili bir süre önce –hangi zümre ve kim aldı bilmiyorum ancak– bir “Buradan bir hanedan çıkartalım!” kararı alındı. Ya da en azından, böyle bir karar alınmış gibi geliyor biz sıradan Potterhead’lere, çünkü bir anda etrafımızı dört farklı mecradan Potter ürünleri sardı. Bir taraftan Wizarding World açıldı, bir taraftan Pottermore kısa hikayeleri coştu, bir taraftan Fantastic Beasts filmi yola çıktı, bir taraftan da Cursed Child tiyatro oyunu geldi.

Henüz İngiltere’de ön gösterimlerini tamamlamamış olan –yani tam gala yapmadı, beta süreci gibi düşünün– oyunun, bir de gala tarihinde kitabı yayınlanacak. Kitap aslında bir roman değil, düz yazı şeklinde de yazılmamış. Sadece senaryonun kitaplaştırılmış hâli olacak. Fakat hikaye –Rowling’in ilk açıkladığının aksine- yedinci kitabın devamında geçtiği için; otomatikman bu kitaplaştırma, sekizinci Potter olarak damgalandı bile.

Harry-Potter-and-the-Cursed-Child-Anthony-Boyle-as-Scorpius-Malfoy

Peki bununla sınırlı kalacak mı? Sizce kalma ihtimali var mı? Slashfilm’in öğrendiğine göre, geçtiğimiz hafta Warner Bros Birleşik Krallık dahilinde Harry Potter and the Cursed Child’ı bir ticari marka olarak kaydettirdi. Tiyatro oyununu düşününce, bu acayip değil. Acayip olan, bu ticari markanın aynı zamanda filmler ve yanında gelebilecek ürün opsiyonlarını da kapsıyor olması. Bu spekülasyon değil, Warner Bros gerçekten de aldı bu marka hakkını.

Bunu birinin Cursed Child isminde bir film yapma ihtimaline karşı kendilerini koruyarak almadıkları çok belli. Neticede Cursed Child ya da değil, zaten kimse Potter ismiyle film yapamaz. Ancak bunu aldıkları, direkt filminin geleceği anlamına da gelmiyor. Sadece şu demek bu: Warner Bros filmleştirme opsiyonunu cepte tutmak istiyor. Ki bu da mantıklı. Her ne kadar Rowling “yok yok, bu hikaye tiyatro hikayesi” dese de, bir noktada filminin gelmemesi zaten garip olurdu. Siz ne diyorsunuz peki bu duruma? Filmi gelmeli mi? Gelse iyi olur mu? Buyurun, yorumlar!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.