Çok mu temiz kalpliyiz, yoksa hakikaten dünya geek camiası oturup bizim sitenin arşivlerini mi tarıyor hakikaten bilemiyorum; ama ne desek bir yerden bir süre sonra haberini alır olduk artık. En son Spider-Man serisinde Peter Parker ve Miles Morales’in bir ekip olması hayallerimiz gerçeğe dönüşmüştü; şimdi de taa ne zaman havaya uçurduğumuz bir dilek yerini buldu: Harry Potter evreni genişliyor. Tamam, biraz da bize doğru genişleseydi daha memnun olurduk ama bundan da şikayetçi değiliz!

Harry-Potter-and-the-Philosophers-Stone-2001

2016’da vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar filmi zaten Potterverse’in Amerika tarafını göstererek külliyata dev katkılarda bulunacak, biliyorsunuz. Oradaki Amerikan büyü okuluyla ilgili detaylı bilgi edineceğimizi bile söylediler. O seri bir üçleme, ana karakteri de bir kaşif olduğundan muhtemelen ikinci ve üçüncü filmlerde başka yerler de göreceğiz. Bunun yanı sıra Pottermore’dan da sık sık yeni pasajlar, küçük öyküler, kısa hikayeler geliyor. Peki sırada ne var? Tiyatro tabii ki!

J.K. Rowling, 2016 senesinde Londra’nın meşhur West End’inde sahne alacak olan yeni bir Harry Potter oyununu duyurdu geçen gün. The Daily Mail’in yaptığı habere göre ismi Harry Potter and the Cursed Child olacak olan oyun, Harry’nin Hogwarts’a kabul almadan önceki yıllarını konu edinecek. Anladığımız kadarıyla bir noktada Lily ve James’le ilgili bir şeyler de göreceğiz, ama öncelikli olarak mevzu Harry’nin Dursley’lerle geçirdiği berbat yılları olacak.

tumblr_n7na0lDq0U1tus777o1_1280

Rowling bu tiyatro oyununun senaryosunu yazmayacak, o görev West End konusunda bir hayli tecrübeli olan Jack Thorne’a ait. Thorne’un kelimelerini sahnede, daha önceden Let the Right One In’in tiyatro uyarlaması konusunda beraber çalıştığı John Tiffany yönetecek. Tiffany’yi bu işleri takip edenler Once ile aldığı Tony ödülüyle de tanıyacaklardır. Peki burada bizi ilgilendiren kısım ne? Eğer The Cursed Child çok tutarsa, aktörleriyle birlikte dünya çapında bir turneye çıkıp, buraya da uğrayabilirler. Bu küçük bir ihtimal de olsa mevcut. Fakat bu olmazsa bile kuvvetle muhtemel bir DVD’si ya da online kaydı kesin yayınlanacaktır. Biz de afiyetle izleriz canım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.