Kaliteleri tartışılabilir olsa da, CW’nin çizgi roman dizi kuşağı biz çizgi roman severler için bir hayalin gerçek olması resmen. Yıllarca sayfalarda iki boyutlu olarak gördüğümüz kahramanlar bu diziler sayesinde kanlı canlı şekilde ekranlarımızı süslüyor artık. Hem de halihazırda süper kahraman gibi görünen oyuncular tarafından -Brandon Routh, Caity Lotz gibi- hem de maceradan maceraya koşma suretiyle beğenimize sunuluyorlar.

Tabi bu hassas bir konu çünkü Diggle olayında gördüğümüz gibi işin ucunda rezil olmak da var yanlış tercihlerle. Öyle durumlarda sizlerin de yaptığı gibi tüm dünyadaki fanlar tarafından maymun edilmek kaçınılmaz oluyor. Neyse ki, CW’nin kostüm tasarımcıları çoğu zaman güzel bir iş çıkartıyorlar, hem özüne sadık, hem modern görünen, hem de ekranda güzel gözüken kostümler ortaya koyabiliyorlar.

11221862_1614827012125384_9027433066892632314_o

Bu kadar lafı niye ettim? Çünkü fazlasıyla karışık fikirlere sahip olduğum Legends of Tomorrow’un en merak ettiğimiz karakterlerinden Hawkgirl ve Hawkman’den ilk görsel geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. İlk izlenimim “olmuş” şeklinde. Yukarda bahsettiğim klasiklik, modernlik ve güzel durma kriterlerini tam anlamıyla taşıyor. Tabi ekrana yansıması, uçarken, dövüşürken nasıl olacak bilemeyiz ama en azından şu an için fanlarda olumsuz bir hava yaratmadığını, haliyle dizi başladığında önyargıyla izlemeyeceğimizi söyleyebiliriz. Eleştiri makinaları, siz nasıl buldunuz yeni kahramanlarımızı?

Hazır konusu açılmışken, LoT ile ilgili kafa karışıklığımı da sizlerle paylaşayım. Kafam karışık, çünkü ilginç bir tema üzerinden, ilginç bir kadroyla yola çıkıyorlar. Çok alakasız, klasik anlamda bir dinamik yakalaması zor gözüken, hatta farklılıkların uyumunu geçtim, Heatwave ve Firestorm gibi aynı kalibrede üyeleri bile olan bir takımdan bahsediyoruz. Üzerine inşa edilebilecek ya da kafamızda canlandırmamızı sağlayacak bir çizgi roman da yok ortada. Sanki “Bu karakter tuttu, hadi toplayıp dizi yapalım” gibi bir durum var.

legends-of-tomorrow

Öte yandan ise, bu karakterlerin her birine ayrı ayrı dizi çeksen “Neden çektin?” demezsiniz ve üstüne oyuncu kadrosu olarak da hem rolleri, hem de yıldız güçleri olarak başarılılar. Konu da aynı şekilde geekgasm yaşamanıza ayna tutma potansiyeline sahip. Bir de DC’nin en baba kötülerinden birini ortaya koymuşken, “Nasıl başarısız olsun ki?” demekten kendimi alamıyorum. Sizde de bu kişilik bölünmesi var mı?

Sonuç olarak şu an için en azından kostüm bazında dizimiz iyi görünmekte. Kafa karışıklıklarımızın giderilmesi için ise Ocak 2016’ya kadar beklememiz gerekecek.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.