Dedikodulara göre, hayatımıza Good Will Hunting ile girip, Jason Bourne ile kalbimizdeki yerini pekiştirdikten sonra başarılarla dolu bir kariyere yelken açan Matt Damon olabilecek en acayip yerden Marvel evrenine giriyor. Üstelik beklediğimizden çok daha yakın. Weekly Planet isimli podcast, Damon’ın Thor: Ragnarok kadrosunda yer alacağını iddia etti geçtiğimiz günlerde. Peki kendisinin rolü ne? Hemen söyleyelim. Loki.

İşte acayip olan kısım da bu zaten. Dedikoduya göre Thor: Ragnarok’un bir noktasında bir tiyatro sekansı var. Asgard’da geçecek olan sekansta, Asgard’lıların ilk Thor filminde olan olayları sahnelemesine şahit olacakmışız. Bu film-içinde-tiyatro sekansında Loki rolünü oynayan Asgard’lı rolünü de işte Matt Damon oynayacak. Nasıl, yandı mı kafalar? Daha da yakalım ve bir başka dedikoduya göre aynı sekansta Thor rolünü John Cena‘nın oynayacağına dair iddiaların bulunduğunu ekleyelim.

matt-damon-project-greenlight_b35k

Eskiden Hollywood’da çok garip bir stüdyo sistemi işlermiş, konuya dair okumuşluğu olanlar aşinadır. Dönemin MGM, United Artists, Warner Brothers gibi büyük stüdyoları aktör ve yönetmenleri uzun kontratlarla adeta bir futbolcu gibi kendilerine bağlar, sonra da yine adeta bir futbolcu gibi bu kontratlar transfer edilir, oyuncular stüdyolardan kaçırılır, memnun kalmayan taraflar çirkefe yatarmış.

Hollywood bu pratikten sert tiksindiği ve bir kontra-önlem olarak çok katı kurallara sahip oyuncular sendikası kurulduğu için son yıllarda muadili bir şey görmek mümkün değil, ama günümüz paylaşılmış evren dünyalarına bakınca benzer bir hisse kapılmamak da mümkün değil. MCU, DCEU, Transformers, Fox, Universal falan derken –arada paslaşmalar olsa da– bir oyuncu bir paylaşılmış evrene atıyor kapağı, sonra da orada kalıyor. Bazı oyuncular da bu topa girmek istemiyorlar açıkçası. Ya opsiyonlarını açık tutmak istediklerinden, ya da uzun süreliğine bir yastığa baş koymak istemediklerinden. Damon da o cenahtan bir aktör. O yüzden Marvel’la böyle bir küçük flört yapıp, hayatına devam etmiş olması akla yatıyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.