Pek çok açıdan baktığınızda Gangnam Style YouTube’u en iyi sembolize eden videoydu aslında. Garipti, içinde şirin bir çocuk vardı, seksi kadınlar vardı, komedisini sırasız ve münasebetsiz şakalarından çıkartıyordu, öğrenmek için izlemeniz gereken bir dansı vardı, akılda kalan bir şarkıydı ve uluslararasıydı. Bir de kedi koysak videonun içine, iki de Minecraft sahnesi atsak tamı tamına YouTube olacaktı.

Bu yüzden de YouTube’da hem 1 milyar hem de 2 milyar barajını geçen ilk video olması kimseyi şaşırtmadı. Şaşırtıcı olan, bu tahtı tam beş sene boyunca muhafaza etmesiydi. Çok fazla izlenme aldığı için YouTube’un algoritmasını kıran Gangnam Style, 1 milyarı vurduğu ilk günden bugüne dek beş yıl en tepede, zirvede kaldı. Artık değil. Biz bu yazıyı yazdığımız dakika itibariyle internetin kedi yuvasının yeni bir kralı var.

Wiz Khalifa ve Charlie Puth’un, Furious 7 için yazdıkları ve rahmetli Paul Walker’a cümleten edilen veda vasıtasıyla da ekstra bir anlam ve önem teşkil eden See You Again, herhalde Fate of the Furious’tan da aldığı gazla bir numaraya oturdu. Bu yazı yazıldığı sırada Gangnam Style 2,894,751,076 izlenmeye sahipti. See You Again‘in sayacında ise 2,896,361,095 yazıyor. Üstelik ara kapanacak gibi de değil. VidIQ’nın verilerine göre Psy’ın şarkısı saatte saatte 24.000 izlenme alırken, See You Again saat başı 50.000 izleniyor.

Yalnız, See You Again’in yanlış zamanda tahta çıkmak gibi bir talihsizliği var. Ağzıyla karga tutsa uzun süre dayanamayacak duygulu şarkı zirvede. Zira an itibariyle 2,486,874,049 izlenmede duran ve saatte takriben 350.000 izlenen bir başka video var. Çok büyük gariplikler olmazsa 2017 sonuna kadar abilerini geçmesini bekliyoruz. İşin enteresan tarafı, alttan gelen şarkı yine İngilizce dışı bir dilden. Bakınız:

Siz ne diyorsunuz? See You Again tutar mı tahtı? Despacito’nun Bieber’lı versiyonunun ayrı olması üzer mi? Yorumları alalım!

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.