Süper kahraman konsepti eğlence sektörünün her bir kulvarında ciddi bir yarış halinde artık. Sinemada A takımları, holigan fanatiklerine rağmen centilmence yarışıyorlar. Çizgi roman sayfalarında süren yarışlar ise bana biraz olimpiyatları andırıyor; büyük heyecan dalgası eşliğinde başlayıp bitimine doğru sadece gerçekten ilgililerinin seyrine kalıyor. Dizi sektöründeki yarış ise merdiven altı dövüşlerini, otopark yarışlarını andırıyor bir süredir bana. Çünkü dikkat ederseniz, bel altı vururcasına taklitçilik, seyirci kandırmak gırla bu yapımlarda. İstisnaları kenara ayırmakla beraber kalanları da yargılamıyorum; dizi sektörü zaten böyle bir şey: Tutanı taklit eder, suyunu çıkarır, seyircini sömürürsün. Mesela bakın yerli dizilerimize, nasıl da bu çerçeve içinde hiç çekinmeden duruyorlar.

Hiç niyetim olmadığı halde bir kınama yazısı olmaya doğru giden bu yazının yönünü sadede getirelim: Dizi sektörünün pis yarışı içinde bir süre trend, şehrini korumaya yeminli buhranlı kahramanlardı; şimdilerde deri kostümlü kahraman gupları revaçta ancak Inhumans ile beraber bunun da kabak tadı vereceğini fark etmek güç değil. Bu yüzden kanallar ve yapım şirketleri sanki hep beraber bir masada toplanıp anlaşmışcasına pis yarışlarına yeni bir kulvar eklemeye hazırlanıyorlar: Tecrübesiz ve hevesli genç süper kahramanlar. Fox bu uğurda The Gifted ile geliyor, DC’nin kozu Titans ile büyük. Marvel ise Squirrel Girl’ü dümenin başına oturtmuş bir New Warriors dizisiyle çıkageliyor. The Gifted kadrosunu bir süre önce tanıdık, Titans içinse bir süre daha beklememiz gerekecek. New Warriors ekibini ise isteyen olursa hemen şimdi tanıyalım:

Milana-Vayntrub-1-160310
Milana Vayntrub, dizinin odak noktası olacağını tahmin ettiğimiz Squirrel Girl olarak karşımıza çıkacak. Vayntrub, This Is Us’ta aldığı role kadar genellikle seksapalitesi ile öne çıkan bir kariyere sahipti. Bu nedenle ismini çok duyuramayan aktrist Marvel’ın en enteresan karakterlerinden Squirrel Girl’i canlandırarak yeni bir şans yakalayacak gibi. Vayntrub yüz yapısıyla sincap özelliklerine sahip bir karakteri oynamaya gayet uygun gözüküyor. Ayrıca oyuncumuz şimdiye kadar oynadığı rollerde çok enerjiik bir atmosfer yaratabildiğini de kanıtlamış, yani tam Squirrel Girl’e göre. Eğer oyuncunun yaşı (30) bir engel oluşturmayacaksa bence uygun bir seçim.

derek-theler
Immortal Man olarak karşımıza çıkacak Derek Theler‘in erken kariyerinin de Vayntrub’dan çok farkı yok aslında. Oyuncu bugüne kadar hep karın ve kol kaslarıyla anılmış. Gerçi Immortal Man’in görünüşünde ön planda olan şeyler bunlar ancak ondan önce karakterin ölümsüz olmak (ya da olmamak?) gibi çok daha önemli bir özelliği var. Theler, Immortal Man’ fiziken yakışacak bir oyuncu ancak karakterin dengesiz yapısını kaldıracak oyunculuk yeteneğini taşıdığını kanıtladığı bir performans sergilememiş heniz. Sanırım bekleyip görmemiz gerekecek.

DDMzE0zXYAAVB81
Dear White People ile daha çok yeni adını duyurmuş olan Jeremy Tardy, adalete ve kendisine epey önem vermesiyle meşhur Night Trasher‘ı canlandıracak New Warriors’da. Bir şey diyeyim mi, ortada şüphe yaratacak hiçbir şey gözükmüyor. Olmuş bu.

calum-worthy-pop-culturalist-1024x579
Speedball yerinde duramayan, komik, şovmen bir karakter; dar bir araştırma sonucu Calum Worthy‘nin de bu özellkleri taşıdığını düşünüyorum. Worthy, kontrolsüz kinetik enerji topları atabilen ve daha kontrolsüz bir özgüvene sahip Spedball’ı başarıyla oynarsa, kariyerini komik suratlı çocuk olarak tamamlamaktan kurtulabilir gibi.

matthew-moy-05
2 Broke Girls’teki rolünden tanıyor olaibleceğiniz Matthew Moy, New Warriors ekibinde Microbe rolünü üstlenecek. Microbe, insan vücudundaki mikroplar ile iletişime geçip o insan hakkındaki her bilgiye ulaşabilen genç bir karakter. Moy, Microbe için fiziken uygun görünüyor. Aslında oyuncunun 34’e merdiven dayayan yaşına laf ederdik ama yani birkaç fotoğrafına bakacak olursanız Moy’un isterse 18 yaşında bile görünebilceğini fark edersiniz.

MV5BMjMyNzE3OTEyMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMjc5NzU1OTE@._V1_SY1000_CR0,0,665,1000_AL_
Kate Comer, uygun bir fotoğrafını bulamayacağınız kadar taze bir yüz. Ama bu bir problem değil çünkü oynayacağı karakter Debrii de ekip içinde daha silik bir poziyona sahip, daha sonra çok değişecek bir pozisyona. Belki Comer’in oyunculuk dünyasındaki pozisyonu da karakteri ile beraber değişir. En iyisi Debrii’nin özelliğini söyleyelim, hikayenin gerisi siz tamamlayın: Debrii uzunca bir süre sadece bir kağıt parçasını havalandırabilecek kadar telekinetik güce sahip bir karakter. Sonra…

Gördüğünüz gibi altı kişilik ekibin tamamı çok enteresan ve tahmin etmesi güç karakterlere sahipler. Oyuncular da bu karakter portrelerin uygun olarak geride kalmış oyunculardan seçilmiş gibi gözüküyor. Benim beklemediğim şekilde Marvel elinde güçlü bir potansiyel tutuyor gibi. Siz çizgi romanlarda Civil War’ın patlak vermesine sebep olan kazaya yol açan bu grup hakkında ne düşünüyorsunuz? Evet, evet bu grup o grup.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.