Telltale’in geliştirdiği Batman oyunuyla ilgili sıcak gelişmeler var! Evet, geçen hafta da aşağı yukarı bu cümleyle bir haber açılışı yapmıştık; ama şimdi E3 dönemindeyiz, her yönden son hızda sıcak oyun gelişmeleri akıyor ve Telltale’in Batman oyunu da bu furyanın bir parçası olarak yeni bilgiler koydu önümüze. Yeni bilgilerden de öte, pırlanta gibi ekran görüntülerimiz var doya doya bakacağımız, oyuncu kadrosuyla tanıştık, bir de ufak tefek detaylara nail olduk!

Batman Telltale 1

Öncelikle bilgileri aradan çıkartmak lazım. Ekran görüntülerini zaten aralara serpiştireceğiz. Oyunun oynanış yönüyle ilgili elimizde pek fazla bir malumat yok. Mevcut Telltale formatından ne kadar değişiklik gösterecek, onu oyun bu yaz çıktığında göreceğiz. Daha önce denmişti, tekrarlayalım, oyunun daha ziyade Bruce Wayne ve dedektiflik motifi üzerine gideceği söylenmişti. Ekran görüntüleri bu konuda çok ipucu vermiyor, ama bunun aksi bir şey de göstermiyor bize.

Batman Telltale 2

Oyunun çıkacağı platformlar için “PC, Mac, ev konsolları ve mobil cihazlar” gibi muğlak bir terim kullanılmış, bu da netleştirilmiyor. Bu cümledeki PC ve Mac’in ne olduğunu biliyoruz elbette, mobil cihazlar da kuvvetle muhtemel iOS ve Android olacaktır. Esas mevzu, oyunun PS3/360 nesline çıkıp çıkmayacağı. Biz oyumuzu “hayır” yönünde kullanıyoruz. Bu arada oyun, Telltale katalogu için devrimsel bir şey de yapacak ve konsollar için disk formatında yayınlanacak. Tabii ki eser episodik olduğu için, bu daha ziyade, “ilk bölüm diskte yayınlanacak, içinden çıkan kodla diğer bölümleri edineceksiniz geldikçe” demek.

Batman Telltale 3

Oyunun oyuncu kadrosu da açıklandı. Batman’i Troy Baker seslendirecek. Video oyun dünyasının tartışmasız en büyük jönü olan Baker, Batman ailesine hiç yabancı değil. Baker animasyon filmler ve video oyunlarında, Two-Face’den Joker’e, Batman’den, birden fazla Robin’e kadar zilyar karaktere can verdi. Onun haricinde Telltale kadrosundan bir tanıdık da var. The Wolf Among Us’ta Snow White’ı seslendiren Erin Yvette, burada Vicki Vale rolünde. Diğerleri de seslendirme dünyasının gediklileri işte, öne çıkan bir isim yok. Şimdilik bildiklerimiz bu, ne diyorsunuz, nasıl geçiyor sizin tarafa bu gelenler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.