Aah ah.

Arkadaşlar çok açık bir şey söyleyeceğim, Warner Bros’un sinema cephesinde DC Comics fikri mülkleriyle son on yıldır yaptığı hataları eleştirmenin baş borazancısı benim; ancak şu saatten sonra ben bile çok bu konu ile ilgili Warner’ın üzerine gitme taraftarı değilim. Yani Batman v. Superman‘in çok kötü, Civil War‘ın çok iyi çıkmasıyla başlayıp The Snap™­ ile taçlanan şu süreçte Warner o kadar kötü kötü kararlar alıp, kötü kötü kararlarının arkasında dahi duramayıp her şeyi daha da kötü kötü yaptı ki; artık bir şey demek zalimlik gibi hissettirmeye başladı.

Yani böyle parasını kötü harcayıp ay sonunda meteliksiz kalmış arkadaşınıza yemek ısmarlarken “Allah’ın fakiri” falan diye dalga geçersiniz, ama hakikaten yoksulluk sınırının altında kalan bir arkadaşınız varsa ona böyle bir cümleyi katiyen kurmazsınız ya? Öyle.

Henry-Cavill-as-Superman-With-A-Mustache

Ama işte ben dursam, Henry Cavill durmuyor. Justice League’in pazarlama materyallerinde Superman’e yer verilmemesine dair Empire dergisine konuşan Cavill, şöyle dedi:

Açıkçası bütün o konsept saçmaydı ve bence herkes de böyle saçma buldu. Tabii ki eğer ben o filmin basın tanıtım turnesindeysem, o filmde de oynuyorum demektir. Elbette biliyordunuz ve bu yüzden beraber garip bir dans yapmak zorunda kaldık. Ancak seyirci için biraz gizem kalsın istedim. Filmlerde birazcık gizem olması önemli diye düşünüyorum.”

 

Cümlenin ortasında Henry Cavill’ın “Lan hâlâ kontratım var çok da sert konuşmayayım” dediği yeri görebiliyorsunuz, fark ettiniz mi? Çünkü aklı başında hiçbir insan Justice League’de Superman’in olmayacağını bir saniye bile düşünmedi. Çünkü:

  1. Dawn of Justice’in sonunda o mezardan toz kalkma sahnesini hepimiz izledik
  2. Death of Superman hikayesinin sonuna hepimiz hakimdik
  3. Çizgi roman karakterlerinin ölü kalmadığını hepimiz biliyorduk
  4. IMDb’de yazıyordu

Dolayısıyla evet, Superman’e pazarlama materyallerinde yer vermemek biraz değil, çok saçmaydı. Ancak bu saçmalık mecburi bir saçmalıktı, çünkü bunu doğuran ana-saçmalık Superman’i bir önceki filmde öldürmekti. Orada zaten balık batmıştı, Justice League’de de yan gitti.

Ha bu arada Warner Bros. geçtiğimiz günlerde içeride pazarlamadan sorumlu yöneticiyi falan kovdu sanki sorun buymuşçasına, sanıyoruz Cavill’ın bu gömüşünü de sağlayan sebeplerden biri bu. He. Beş filmdir her şey güllük gülistanlık da pazarlamadan kaybediyorlardı. Şimdi yeni pazarlamacı gelince her şey çözülecek. Atı alan Titan’ı geçti hâlâ neyin derdindeler ya…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.