Bazı söylentiler vardır; gerçekleşmeleri imkansız gözükür. Bazıları da o kadar gerçekçi gözükür ki kişiye, neredeyse resmi bir habermişçesine belli bir pozisyona oturtulur. İşte bu haberimiz, tam da ikinci türden söylentilerin arasında yer alıyor. Zira gerçek olmaması için bir sebep yok; doğruluğunu ispatlamak için ise birçok kanıt var ortada.

Vallahi DC sinematik evreni için işler hiç hayırlı gitmeyecek gibi, zira yeni inşa edilmeye çalışılan ancak bir türlü dikiş tutturamayan DCEU’dan bu sefer de Henry Cavill ayrılıyor. Evet, artık Cavill’i Superman kostümü içinde görmeyeceğiz.

The Hollywood Reporter’ın kaynaklarına göre bu haber Warner Bros. veya Cavill’in bizzat kendinden resmi bir açıklamayla medyaya yansımada da, maalesef gerçek. Geçtiğimiz günlerde Netflix’in planladığı Witcher dizisine Geralt olarak seçilen Henry Cavill, artık Superman’liği bırakacak. Man of Steel ile 2013 yılında güncel DCEU’nun temellerinde payı olan Cavill’in Superman’i, artık yok.

Batman V. Superman: Dawn Of Justice

Yeni bir projesi olduğu için bir aktörün halihazırdaki rolünü bırakması aslında o kadar da şaşılacak bir durum değil. Ancak iş geek dünyasının devamlılık isteyen filmlerine gelince sanki biraz renk değişiyor gibi. Gerçi Cavill’den önce onlarca Superman’imiz vardı, keza Ben Affleck de bıraktı geçtiğimiz dönemlerde; aynı şekilde birçok Batman’imiz de oldu. İşin ilginç yanı bunca değişime rağmen yine de ikonik karakter mevkilerini çok sağlam koruyabiliyorlar. Ancak gel gelelim Marvel kadar düzenli ve istikrarlı bir yolda gidemedikleri için üzülerek söylüyoruz ki DCEU hala bir dikiş tutturabilmiş değil.

E güncel Superman’imiz de pelerinini bıraktığına göre, iş bu noktadan sonra gerçekten sıkıntıya girebilir; ne dersiniz? Gelmekte olan Shazam filminde bir cameo yapması bekleniyordu Cavill’in. Ancak bu haberle birlikte o da gerçekleşmeyecek belli ki.

Yine The Hollywood Reporter’a göre Cavill’in Superman’liği bırakması sonucunda DC ve Warner Bros, biraz daha Super Girl filmine odaklanma yönüne gidebilirmiş. Bir diğer beyanlarına göre de Cavill, Warner Bros ile anlaşmalarında bir çıkmaza gittiğinden ötürü Geralt rolünü kabul etmiş ve Netflix’teki projeye balıklama atlamış. E bu atlamadan sonra da hoşça kal Clark Kent, merhaba Rivialı Geralt demiş oluyor kendisi. Tabii tekrar belirtmekte fayda var, henüz resmi olarak duyurulmasa da bu haber oldukça yüksek bir doğruluk payı taşıyor.

Ne dersiniz süper geekler? Henry Cavill rolü bıraktığı için ağıt mı yakalım, yoksa yeni ufuklara gözümüzü dikip müstakbel Superman’imizi mi bekleyelim?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.