Şükürler olsun! Biriciğimiz Brie Larson’ın önceki gün Twitter’da Entertainment Weekly‘yi etiketleyerek “İnternet alemini mahvedelim, yıkılsın buralar!” diye tweet atmasından sonra gelen tüm bu materyal, gerçekten de şükredilecek türden. Öyle ki, resmen promo fotoğraflarında yok yok!

Marvel Studios' CAPTAIN MARVEL Carol Danvers/Captain Marvel (Brie Larson)

MCU’nun ilk kadın baş rollü filmi olma şanına erişecek olan Captain Marvel, şimdiye kadar görüp görebileceğimiz en güçlü, en kudretli, en muhteşem kahramanlardan biri de olacak aynı zamanda. 90’larda geçecek olan filmimiz, yarı Kree, yarı insan olan Carol Danvers’ın güçlerini kazandığı vakitten itibaren şekillenecek. Yani o hale nasıl gelmiş, ay aman ne kadar süredir çekiyor, vay efendim en baştan yine mi origin hikayesi izleyeceğiz gibisinden dertlerimiz olmayacağa benziyor. Bu da kendi çapında gayet büyük bir gelişme aslında.

Marvel Studios' CAPTAIN MARVEL Carol Danvers/Captain Marvel (Brie Larson)

Öte yandan Captain Marvel filmi ile çizgi roman dünyasının en uçsuz bucaksız ve bol hikayesi olan Skrull ırkına, doğrudan bir giriş yapıyor olacağız; bu mükemmel bir şey bizim için. Şekil değiştirme konusunda tam anlamıyla profesyonel olan Skrull’ların Marvel evrenlerinde yol açtığı problemler ve karmaşıklıklar o kadar fazla ki, Secret Invasion serisinin neredeyse tek başına sebebi bu ırk diyebiliriz. Zira kimi kahramanları öldürüp yerlerine geçerek bir hayli büyük olaylara yol açmışlardı Secret Invasion ile.

Marvel Studios' CAPTAIN MARVEL Left: Talos (Ben Mendelsohn)

Sonunun Infinity War’a bağlanacağını bildiğimiz Captain Marvel filmi, aslında şu anda MCU için en önemli film konumunda. Yanlış mıyız? Zira Skrull’lar işin içine girince ve kozmik güçleri olan Carol Danvers’ın bu savaştaki önemi bir hayli artınca; e üstüne bir de Kree-Skrull savaşları da çizgi romanlarda bir hayli büyük yer kaplarken bu kaçınılmaz bir gerçek haline geliyor. Carol’ın, Thanos’a karşı bir silah olarak kullanılması yönünde teoriler var elbette, yok değil. Bu sebeple de yeni MCU fazının ateşleyicisi olarak bir hayli mühim noktada kendisi. Adam Warlock falan gelene kadar şimdiye kadar en kozmik kahramanımız Carol olacak.

opw-16473_r

Ha, unutmadan; bu filmde tanıdık simalar da göreceğiz, sakın şaşırmayın. Ronan the Accuser‘ın, bir Kree lideri olarak yer alacağını kanıtlayan sahnelerimiz de var üstelik. Öte yandan yine Guardians of the Galaxy ile tanıdığımız Korath da filmde yer alacak. Peki Nick Fury’siz olur mu? Tabii ki de olmaz! Onu da, 90’larda bir SHIELD ajanıyken, daha göz bandı olmadığı zamanlarda iş başındayken izleyeceğiz. Samuel L. Jackson üzerinde CGI ile gençleştirme tekniği kullanmışlar, tadından da yenmiyor yalnız ha.

Marvel Studios' CAPTAIN MARVEL Nick Fury (Samuel L. Jackson)

Tanıdık uzaylı suratlar sonrasında bir de öve öve bitiremediğimiz Jude Law’un karakteri Mar-vell de var, onu da eklemeden geçmeyelim ey ahali. Zira Carol Danvers’ın bir kahraman oluşunda, güçlerini kazanmasında en büyük rol onun. Bir çeşit devir teslim töreni gibi de görebilirsiniz aralarındaki ilişkiyi aslında. Zira çizgi romanlarda Carol, Mar-vell’in tüm kahramansal özelliklerinden fazlasıyla etkilenen biri olarak da portreleniyordu. Bir bakıma akıl hocası minvalinde olacak desek de yalan olmaz sanırız, değil mi?

opw-04698_r

Ne dersiniz sevgili geekler? Captain Marvel filminden gelen bu ilk görüntüler bir hayli fazla ve umut verici. Kostümlerdir, karakterlerdir, filme dair minik detaylardır derken o malum soruyu da soralım: Siz ne düşünüyorsunuz? Captain Marvel gümbür gümbür mü geliyor, yoksa MCU için bu kadar beklentileri yükseltmişken bize hayal kırıklığı mı yaşatacak?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.