Lost’un kasıp kavurduğu yıllarda benzer bir dinamik ama farklı bir temayla onun açtığı yoldan ilerleyen bir diziydi Heroes. Lisans hakları alınamamış bir X-Men dizisi gibiydi. O gazla çizgi roman severleri ekranın başına kitlemiş ve o dönemin fenomenleri arasına girmişti. Özellikle esrarengiz kötü adam Sylar ile iyi çocuk Peter’ın dövüştüğü sahnenin veya Hiro’nun “Yatta” diye bağırışının hala aklımda iyi bir yeri vardır. Ali Larter’ı ve Kristen Bell’i ilk tanıdığım yer de bu dizidir. Fakat ikinci sezonla birlikte dizinin kalitesi ve doğal olarak reytingleri düşüşe geçti, bu düşüş dördüncü ve son sezonda da devam edince dizi kaçınılmaz olarak iptal edildi.

Tabii süper kahramanlar popüler olunca doğal olarak NBC’nin bu markasını yeniden önümüze sürmeye karar vermesi çok uzun sürmedi. “Heroes Reborn” adıyla 13 bölümlük bir mini seri olarak televizyonlara dönecek Heroes’dan yeni resimler gelince sizlerle paylaşmak istedik. Chuck’tan hatırlayacağınız Zachary Levi’ın yeni karakteri Luke Collins’i dünya gözüyle görmemiz dışında bu fotoğraflarda diziye yeni katılan bir diğer karakter Kiki Sukezane tarafından canlandırılacak Miko Otomo’yu da ilk defa görme şansı buluyoruz.

heroes1-625

Hikaye olarak ilk sezonun temel elementlerini kullanmayı hedefleyen dizide, yine sıradan insanların güçlerini keşfetmesini izleyeceğiz. İlk sezon demişken Jack Coleman’ın Noah Bennet rolüyle geri döneceğini zaten biliyorduk, dizideki eski favorilerimizden “Hiro Nakamura” rolündeki Masi Oka’nın konuk oyuncu olarak, Noah Bennet’ın yardımcısı “The Haitan” rolündeki Jimmy Jean-Louis’ın sürekli olarak kadroda olacağı haberleri geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı.

Yeni karakterlerin ve hikayelerin anlatılacağı online kısa dizilerle de destekleneceği söylenen dizinin kadrosu genelde güzel kızlar ve yakışıklı erkeklerden oluştuyor. Zachary Levi dışında pek tanımadığım kadroda Ryan Guzman (The Boy Next Door), Robbie Kay (Once Upon a Time), Danika Yarosh (Shameless), Judith Shekoni (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2), Kiki Sukezane (Death Yankee 3), Henry Zebrowski (A to Z) ve Gatlin Green (Criminal Minds) bulunuyor.

heroes2-625

Açıkçası zamanında severek izlediğim bir dizi olmasına rağmen ne özüne dönme lafları, ne de kadrosunda (Zachary Levi dışında, Chuck’ta severdim kendisini) isimlerle beni etkilemeyi başaramadı. Fotoğraflar fena durmasa da zaten anlatabilecekleri hikayelerin ne kadar kısıtlı olduğunu dört sezonda göstermişlerdi. Yaratıcıları Tim Kring’in de Heroes dışında başarılı bir işi olmadığını hesaba katar ve NBC’yi de hiç sevmediğim göz önünde bulundurulursa, Heroes Reborn tahminimce merakımdan ilk bölümünü izleyip bırakacağım dizilerden biri olacak gibi görünüyor. Sonbaharda gösterime girecek dizi  iyi çıkarsa size de haber veririm.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

5 Comments

  1. Birisi ön yargı nedir diye sorarsa direk senin yazını söyleyeceğim bundan sonra.

  2. Kemal Kenru Reply

    Heroes kalitesi yüzünden düşüş yaşamadı. O dönemdeki yyazarlar ve senaristler sendikasının dağıtıma çıkan her bir dvd den 0.05 centlik bir pay alma isteği nedeniyle greve gitmesi nedeniyle 2.sezonunu kısa sürdürmesi seyirci kaybeymesine neden oldu. 3.sezonda toparlandı fakat 4.sezondaki hikaye kurgusu ve fx kullanımında ihtiyaç duyulan fx lerin diziye az gelmesi nedeniyle iptal edildi.. kısacası ben bu reborn dan oldukça ümitliyim.. Çr ve süperkahraman jargonundan çok supergod ve kahramanlığı eleştiren bir yapısı vardır…

    • Tabii kalite yoruma göre değişen birşey. Dizinin wiki sayfasında gördüğüm kadarıyla görüşlerimde yalnız değilim (Critical reception kısmı). Hatta Kring de 2. sezonda gittikleri yönün seyircilerin beklentisinden farklı olduğunu, eleştirilerin de bundan kaynaklandığını söylemiş. Grevin seyirciden çok kalite düşüşünde etkisi olduğunu düşünüyorum ben. Ama diğer diziler toparlanırken Heroes’un toparlanamasını (yine yorum farkı) Kring’in suçu olarak görüyorum ve o sebeple beklentilerim çok düşük. Eğer tabi beklediğimden iyi çıkarsa da olumlu bir inceleme yazısıyla bunu duyurmayı görev bilirim. 🙂

  3. Ibrahim Çetin Reply

    o değilde lostun son sezonunda çok bozmuştu en çok ona yanarım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.