2015’i uğurladığımıza göre, artık gönül rahatlığıyla 2016’dan neler beklediğimize bakabiliriz. Filmleri zaten daha öncesinden güzel güzel konuşmuştuk; şimdi sıra oyunlarda. Lafı fazla uzatmayalım, gelelim 2016’da şimdiden radarımıza takılan 24 oyuna. Heyecanmetreleriyle birlikte!

 

That Dragon, Cancer

01 That Dragon, Cancer

Platform: PC, Mac, Ouya

Çıkış Tarihi: 12 Ocak

HeyecanMetre: Bir anne-babanın, küçük çocuklarının kanserle mücadelesine dair hikayelerini anlatan That Dragon, Cancer’ı çok merak ediyoruz. Oyun dünyasında gerçekten büyük duygularla, samimi hislerle çizilmiş hikayeler az. That Dragon, Cancer onlardan biri olacak gibi gözüküyor. O yüzden listeye aldık, o yüzden de 12 Ocak için sabırsızlanıyoruz.

LEGO Marvel’s Avengers

02 Lego Marvel Avengers

Platform: PC, 360, XBO, PS3, PS4, Vita, Wii U, 3DS

Çıkış Tarihi: 26 Ocak

HeyecanMetre: Meraklıyız. Lego Marvel Super Heroes baya keyifliydi, bu daha ziyade MCU’ya odaklanacak gibi gözüktüğünden tazeliğini koruyor. Ama LEGO oyunlarının biraz ziyadesiyle yormaya başladığını da söylemek gerekiyor…

 

XCOM 2

03 XCOM 2

Platform: PC

Çıkış Tarihi: 5 Şubat

HeyecanMetre: 2016’nın en merakla beklediğim oyunu. 5 Şubat’tan sonra sitenin yazı sıklığında bir düşüş görürseniz, neye bağlamanız gerektiğini şimdiden bilin.

 

 

Fire Emblem Fates

04 Fire Emblem Fates

Platform: 3DS

Çıkış Tarihi: 19 Şubat

HeyecanMetre: Benim şahsen İN-NA-NILMAZ Yüksek. Anlatamam yani. Fire Emblem: Awakening’in gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum, Fates’e de canımı yatıracağım. Ama siz bu gazımı paylaşmazsanız da anlarım.

 

Far Cry Primal

05 Far Cry Primal

Platform: PS4, XBO, PC

Çıkış Tarihi: 23 Şubat (PS4, XBO), 1 Mart (PC)

HeyecanMetre: Far Cry serisine bir hayli yükseliyoruz biz bu taraflarda. Far Cry 3 baya iyidi, 4 utandırmadı. Primal da taze arka planıyla keyiflendirecek gibi.

 

 

Tom Clancy’s The Division

06 Tom Clancy's The Division

Platform: PC, PS4, XBO

Çıkış Tarihi: 8 Mart

HeyecanMetre: Taa 2013 E3’ünde gösterildiğinden beri bekliyoruz. Ubisoft’un videolarla göz boyayıp, sonradan hayal kırıklığı yaratmak gibi pis bir huyu var. O huya kurban olmamıştır diye umuyoruz, ama geçmiş bize temkinli yaklaşmayı da öğretti. Vaat ettiklerini yapabilirse, ihya eder.

 

Hitman

07 Hitman

Platform: PC, PS4, XBO

Çıkış Tarihi: 11 Mart

HeyecanMetre: Oyunun Absolution’ın lineer strüktüründen çıkıp, Blood Money vari açık uçlu bölüm tasarımına dönecek olması büyük artı. Aynı zamanda özgürlüğümüz de daha yüksek olacak gibi gözüküyor. Bir de, 47’yi özledik ulan! Baya heyecanlıyız!

 

Dark Souls III

08 Dark Souls 3

Platform: PC, PS4, XBO

Çıkış Tarihi: 12 Nisan

HeyecanMetre: Bloodborne mutlu etti, ama esas lokma bu olacak gibi gözüküyor. Bizi duvardan duvara halı edeceğine inanıyoruz. From Interactive henüz Souls serisinde bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

 

Uncharted 4: A Thief’s End

09 Uncharted 4

Platform: PS4

Çıkış Tarihi: 26 Nisan

HeyecanMetre: PS4’ümüz hazır kıta Nathan Drake’in dönüşünü bekliyor. Nathan Drake Collection baya sağlamdı, eyvallah. Ama kusura bakmasın, ancak aperatif olabilirdi. Ana yemeği iştahla bekliyoruz. Thief’s End, umuyoruz ki, PS4’ün o kilit oyunu olacak.

Total War: Warhammer

10 Warhammer Total War

Platform: PC, Mac, Linux

Çıkış Tarihi: 28 Nisan

HeyecanMetre: Total War serisi şu ölü toprağını atsın artık üzerinden! Warhammer bizce Total War serisi için kusursuz bir eküri. Et ve tırnak gibi oturacaklar gibi hissediyoruz. Öyle olmazsa dev üzüleceğimizi de buraya belirtmeyi görev biliyoruz.

 

Mirror’s Edge Catalyst

11 Mirror's Edge Catalyst

Platform: PC, PS4, XBO

Çıkış Tarihi: 24 Mayıs

HeyecanMetre: Ben şahsen ilk Mirror’s Edge’in birinci kişi platform meselesinde büyük bir yol aldığını düşünmüyorum. Bilakis, bence çok da sağlam çalışan bir formül değildi Mirror’s Edge’inki. Ama yalnız olduğumun da farkındayım, o yüzden yorumlarda üzerime pek çöreklenmeyin.

Deus Ex: Mankind Divided

12 Deus Ex Mankind Divided

Platform: PC, PS4, XBO

Çıkış Tarihi: 23 Ağustos

HeyecanMetre: Deus Ex: Human Revolution baya keyifli bir oyundu. Baya hem de! O yüzden Mankind Divided’a dair ümidimiz çok yüksek. İlk oyunun doğru yaptığı şeyleri, Director’s Cut’ın düzelttiği şeylere katıp, üzerine de yeni şeyler çıkarsa değmeyin keyfimize.

 

Bir Sonraki Sayfa: ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLMAYANLAR

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.