Bilgisayar oyuncuları olarak her ne kadar bir elimiz yağda, bir elimiz balda istediğimiz oyunu oynayabiliyoruz gibi gözükse de bazen Playstation ve Nintendo gibi platformlara çıkan oyunları oynayanlara bakıp ağzımızın suyunun akmasına engel olamıyoruz. Elimizin altında o kadar oyun varken biz God of War oynamak, Zelda ile dağlara çıkmak, Örümcek Adam ile birlikte ağ atmak istiyoruz. Özellikle birkaç gün sonra bütün Playstation oyuncuları için oynanışa açılacak Death Stranding oyununu gözlerimiz yaşlı bir şekilde sevdiğimiz yayıncılar oynarken izleyeceğiz… Ama durun hemen üzülmeyin, Hideo Kojima beşinci günün şafağında doğuya bakmamızı ve Death Stranding’in 2020 yılında bilgisayar oyuncuları için de hazır olacağını söyledi!

Tabii ki Playstation’a özel oyunların bilgisayara gelmesi ilk defa duyduğumuz bir haber değil. Bunun benzerlerini daha önce Rockstar oyunlarında, daha sonra ise Epic Games’in Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human gibi oyunları bilgisayar oyuncuları ile buluşturmasında görmüştük. Özellikle ikincisini, Epic Games’in bu oyunların sadece kendi platformu üzerinden alınacağını duyurduğunda baya konuşmuş ve tartışmıştık.

Ama bugünkü haberin bence özelliği ilk olması değil, gerçekten büyük bir haber olması. Daha önce PS oyunlarının PC’ye geldiği olmuştu ama bu hiçbir zaman daha önceden duyurulmamıştı. Hele de Death Stranding gibi büyük bir oyunun geleceği hiç duyurulmamıştı. Bundan önce yapımcılar “yapabiliriz, gelebilir” gibisinden açıklamalar yaparken Hideo Kojima çıktı, aslanlar gibi oyununun 2020 yılında bilgisayar oyuncuları ile de buluşacağını söyledi.

Oyunun şimdilik hangi platforma çıkacağı ya da sadece tek bir platforma özel olarak mı çıkacağını bilmiyoruz. Belki Epic Games ikinci bir bomba patlatacak ve Death Stranding gibi bir oyunu kendi platformuna özel olarak bilgisayara getirecek; belki de rakiplerinden biri, onların bir önceki hareketlerine misilleme yapacak. Ama sanırım artık hangi platformda çıkarsa çıksın yine büyük bir haber olacak.

maxresdefault

Kasım ayının sekizinci gününde Playstation oyuncuları ile buluşacak olan Death Stranding oyununun bilgisayara çıkış tarihi tam olarak belirtilmese de önümüzdeki yazın erken günlerinde bizimle beraber olacağı söyleniyor. O zamana kadar biz yine beklemeye, oyunu yayıncılardan izlemeye devam edeceğiz. Gerçi benim bilgisayarımın yanında Death Stranding cümlesini kurmam bile kapanmasına yetiyor ama olsun, hayal kurmak da güzel.

Peki, sizde durumlar ne? Death Stranding’in bilgisayara çıkışı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Çıkınca direkt alır mısınız? Yazın, konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.