BU BİR TATBİKAT DEĞİL! TEKRAR EDİYORUM BU BİR TATBİKAT DEĞİL! Ciddi anlamda gelecek Fantastic Beasts filmlerinde Albus Dumbledore’u oynayacak kişi açıklandı: Jude Law geliyor millet, düğmeleri ilikleyelim!

jude-law-wallpapers-16-3456x2160

Fantastic Beasts filmleri için Dumbledore’a uygun bir hayran seçimi yapmak benim için bir hayli zordu doğrusu. Hatta öyle ki GIST’te bu soru yöneltildiğinde de kafamda tek bir isim bile yoktu, o derece. O yüzden de seçilecek kişiye göre bir değerlendirme yapıp ona göre karakter üzerinden fikirler üretmek istiyordum. Şimdi gelin görün ki, Pottermore’dan duyurulan bu haberle beraber Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore’a hayat verecek isim Jude Law oldu ve inanın ben ne tepki vereceğimi şaşırdım. Bu iyi mi kötü mü derseniz, şahsen büyük bir Jude Law hayranı olarak haberi gördüğüm saniyeden beri bunun bir şaka olmaması için dualar falan ediyorum. Belki bir hafta sonra bu haberin harareti dinince daha sakin bir kafayla daha objektif bir çerçeveden bakabilirim ve artıları ile eksilerini bir arada değerlendirebilirim diye düşünüyorum. Fakat şu an lütfen bırakın Jude Law gibi harika bir ismin Dumbledore’u oynamasına sevineyim.

Grindelwald’u oynayan ismin Johnny Depp olması gerçeği, uzun zamandır Dumbledore’u kimin oynayabileceği konusunda beni yeyip bitiren bir meseleydi doğrusu. Ne denirse densin Depp sapına kadar başarı ve yetenek kaynayan bir aktör; kimse aksini iddia edemez zannımca. E haliyle de Dumbledore’u oynayacak ismin de ondan aşağı kalır yanı olmaması çok büyük bir ölçüttü. Tanımadık biri olsa, oyunculuğuna alışmak zaman alırdı; tanıdık ama Depp kadar tecrübeli olmasa yine sıkıntı yaşanırdı. Tam kararında ve hatta belki bir tık bile yukarısında iyi denilebilecek harika bir seçim olmuş, bravo doğrusu.

Şu an Fantastic Beasts serisi için, belki de sadece bu rolü kaldırma olayıyla değil aynı zamanda feci reklam yapabilme unsuruyla da harika bir seçim olmuş diyebilirim. Jude Law’un oyunculuğunun önünde eğilirim, dolayısıyla ben fazla tav oldum bu olaya. Ama umarım Dumbledore’a daha genç bir portre oluştururken işin ucunu fazla kaçırmazlar. Law’a sunacakları tipleme burada çok önemli. Kitaplardaki sakin ve bilge okul müdürünün filmlerde inanılmaz çığırtkan ve atarlı bir hale dönüşmesi gibi bir durum yaşamamayı can-ı gönülden diliyorum. Gerçi çok da itirazım yok; ama yine de orijinale sadık kalmak iyidir. Bu durumda, orta yaşlardaki Dumbledore’u ilk defa ayrıntılı halde tanıtacakları için Rowling’e ve geri kalan kreatif ekibe çok büyük sorumluluklar düşüyor. Hayırlısı valla!

Uzun süredir ses gelmeyen Rowling ve Fantastic Beasts cephesinden şükürler olsun ki sonunda bir haber geldi, ben mutluyum. 2018’in Kasım’ında vizyona girecek olan ikinci film için, gittikçe iyileşecek ve kendini geliştirecek bir senaryo bekliyorum. Cursed Child’dan sonra bu tür Rowling beklentilerim yerin dibinde süründüğünden dolayı artık az pişmiş ete bile tav olur hale geldim. Ama yine de filmlerin gidişatını Rowling cephesinden bir kenara bırakırsak, Jude Law gibi mükemmel bir ismin Dumbledore’u oynayacak olmasına son derece heyecanlandığımı tekrar belirtmek istiyorum. (Belki onca büyük harfle yazılan ve heyecan patlaması yaşadığım cümleyi gözden kaçırmışsınızdır.) Peki siz ne diyorsunuz bu habere? Jude Law nasıl bir seçim olmuş? Kendisini sevmeseniz bile bir şans vermeyi düşünür müsünüz? Ya da sevseniz bile Dumbledore’u oynamak için yeterince “layık” biri değil mi? Yorumlarda belirtin ey Potterhead’ler! Gün konuşma günüdür!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.