Terminal filmine dair bir şeyler duymuş muydunuz daha önceden? Ben duymamıştım. Daha doğrusu düzelteyim; başrollerinde Tom Hanks ve Catherine Zeta-Jones’un oynadığı 2004 tarihli duygusal komedi filmi Terminal‘i biliyordum da, kadrosunda Margot Robbie, Simon Pegg, Max Irons, Dexter Fletcher ve Mike Myers‘ın bulunduğu 2018 tarihli Terminal ile geçtiğimiz gün teaser’ı çıkınca tanıştım. Film garip. Teaser filmden daha garip.

Filme niye garip diyoruz peki? Çünkü açıp bakıyorsunuz, bu sene çıkması beklenen bir film olmasına rağmen IMDb’de eser miktarda dahi bilgi yok. Teaser çıkmamış olsa IMDb sayfasına bakar “herhalde proje ölmüş, kıyamam” dersin. Filmin oyuncu kadrosu maşallahlık. Fragmanında kimse yok. Teaser bir bilgi verir diye bekliyorsunuz ya? Katiyen öyle bir şey de yok. Filme dair ulaşabildiğiniz iki tane Margot Robbie fotoğrafı var. Bir de şu gerçekten açıklaması ve anlaması çok zor olan sinopsis:

Bu film sinsi bir görevi üstlenmiş iki suikastçi, ölümcül bir hastalığa yakalanmış bir öğretmen, gizemli bir hademe ve çift hayat yaşamakta olan bir garsonu konu alıyor. Bu karakterlerin hayatları intikam peşinde koşan bir suç ustasının elinde, cinayetle dolu sonuçlar baş gösterirken kesişecek…”

Ney? Pardon, ney? İki suikastçi. Bir ölmekte olan öğretmen. Gizemli bir hademe?! Çift hayat yaşamakta olan bir garson? İntikam peşinde koşan bir suç ustası, cinayetle dolu sonuçlar, kesişen hayatlar? Yani resmen noir filmlerine ait ne varsa bir öğütücüye atmışlar, stilistik görsellere boyamışlar ve çıkan sonucu da kimseye göstermiyorlar. İşin fenası? İnanılmaz tahrik edici bir sessizlik bu ya! Oyuncu kadrosu en az altı ay önceden promosyona başlanmaya layık dolulukta bir filmin bu derece alttan alta ilerlemesi bende derin bir merak uyandırıyor.

Bu film ya şöyle tokat gibi bir neo-noir olacak; yani Dark City gibi, Sin City gibi diyoruz. Ya da gerçekten muhteşem bir curcuna çıkacak ortaya. Her halükarda ben Terminal’i takip listeme aldım. Ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.