Çok samimi bir itirafta bulunacağım, yalnız olduğumu da sanmıyorum; Tessa Thompson‘ın ismi artık bana bir projeyle beraber anıldığında heyecan veriyor. Creed, Westworld, Thor: Ragnarok ve Annihilation gibi projelerde üst üste o kadar iyi işler çıkarttı ki; bu saatten sonra çayda çıra oynasa bana bilet kesebilir, o derece. Bu öylesi bir kredi ki, bugün kendisinin ismini Men in Black gibi batık bir hanedanın yanında görmeme rağmen heyecanlandırdı beni.

Evet, şöyle oluyor: Men in Black serisi bir soft-reboot hazırlığı içerisinde. Önceki üç filmi kenara atmayacaklar, fakat nasıl Jurassic World, önceki Park filmleriyle aynı dünyada ama çok başka bir kafada seriye güncelleme getirdiyse öylesi bir hikayeyle evreni genişletecekler. Bu uğurda da birkaç jön başrol arıyorlar. Bir tanesini Chris Hemsworth olarak buldukları uzun zamandır söyleniyordu. Öbürüsünün isminin de bugün Tessa Thompson olabileceği çok kuvvetli bir biçimde dile getirilmeye başlandı.

tessa

Bu iki çiçek aktör Thor: Ragnarok‘ta omuz omuza çarpışmış ve ekrana güzel bir elektrik yansıtmışlardı. Şimdi yeni Men in Black’in öncekilerden ayrışmak için grup filmi olacağı yazılıyor ama bizce olmasa da olur. İlk üç filmin en tatlı yanı Tommy Lee Jones ve Will Smith arasındaki kankalıktı. Bizce Thompson ve Hemsworth’ten de benzer bir ikili paslaşma çok güzel çıkar. Üstelik ikisi de bu tip kankalıkların alıştığımız rol dağılımı olan “huysuz / zıpçıktı” spektrumunda iki tarafı da oynarlar rahatlıkla.

Ha işin şakası bir yana, gerçekten yeni bir Men in Black filmi için heyecanlı mıyız? Bu elbette çok, çok uzun süre sonra yanıtı verilebilecek bir soru. Filmin senaryosunu Iron Man‘den Matt Holloway ve Art Marcum’un yazıyor olması, yönetmenliği de Furious serisinden F. Gary Gray’in üstleniyor olması blockbuster grameri bakımından düzgün bir film çıkma ihtimalini arttırıyor. Men in Black’ten de kimsenin artı bir beklentisi olmadığına göre, evet; damara işleyen bir film olması bakımından değil ama gerçekten bilet parasının karşılığı kadar eğlendirecek bir film olma ihtimaline biz heyecanlanıyoruz sanırım.

Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.